Sokak Modası: Casual Giyim İpuçları

Sokak-Modasi-Casual-Giyim-Ipuclari-Resimleri
Casual Giyim Modası

Giydiğiniz kıyafet sizin kişiliğinizi yansıtacağından, casusal giyim için mükemmel ipuçlarına ihtiyacınız olduğu kesin. Casual yani günlük giyim modası, birbirinden iddialı göz alıcı parçalarla vitrinleri süslerken, sizler bu kıyafetlerin arasında kaybolmadan, beraberce şık kombinler yapalım istedim. Sokak modasında neler giyeceğiz, nasıl kombin edeceğize geçmeden bilmeniz gereken en önemli nokta ise, rahat ve sizi yansıtan kıyafetler seçmeniz.

Casul Giyim İpuçları ve Özellikleri!

Casual (günlük) giyim tarzının temel özellikleri arasında farklı ve cesur renk tonlarını kullanmak en önemli nokta. Benzersiz renk tonlarına sahip kıyafetlerle yapacağınız kombinler, casual giyim modasının vazgeçilmezi. Kullandığınız parçalar fazla detaylı olmamalı ve birbirinden farklı stilleri bir arada harmanlamanız halinde, casual giyimin öncüsü olabilirsiniz.

Casual giyimde rahatlık ön planda olduğu için, herkes kendi beğenisi doğrultusunda kombinler yapabilir. Günlük giyimde kesinlikle şunlar kullanılmaz diye bir kural olmadığı için, anneannenizden kalan bir kıyafeti bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yenileyerek kullandığınız eski kıyafetler ile vurgulu bir görünüm, karizmatik bir duruş sergilersiniz. Casual giyiminde amacı bu değil mi sizce.

Casual giyimde ila şu olmazsa olmaz diye bir parça olmadığı için, bir çanta ile bile başlı başına bir stil oluşturabilirsiniz. Bu tarzda iddialı deri ceketler, göz alıcı kolyeler ya da salaş bir görünüm yoktur. Daha yumuşak parçalarla kombin yapmak doğru olandır. Mesela hafif bir bluz ile rahat bir etek gibi.

Casual Giyimde Kullanılan Ayakkabılar ve Aksesuarlar

Casual giyimde kullanılan ayakkabılara gelince, bu stilde topuklu ayakkabılara yer olmadığını belirtmekle işe başlayabiliriz. Günlük giyime uygun; daha rahat bir o kadarda şık olan parlak babet ayakkabılar seçebilirsiniz. Daha sportif bir hava ve cesur bir stil sergilemek istiyorsanız conserve ayakkabı kullanabilirsiniz. Tercihiniz hafif ayakkabılardan yanaysa, sandaletleri kullanabilirsiniz. Casual giyim içerisinde kullanılan bir diğer ayakkabıda mokasenler. Bu ayakkabıları beğeniyorsanız, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sıra dışı ve çekici ayakkabılar kullanırsanız bu stilin öncüsü olabilirsiniz.

Casual giyimde, rahat parçalar kullanmak temel felsefe ama aksesuarların rahat olmasının yanında bir o kadarda kışkırtıcı ve parlak olması gerekmekte. Büyük yüzükler, deri bileklikler, parlak metal bilezikler bu stilde kullanılacak aksesuarların başında gelir. Farlı ve şık bir çanta ile casual giyimde fark oluşturabileceğinizi unutmayın.

[wp_ad_camp_1]

Sokak-Modasi-Casual-Giyim-Ipuclari-(17)-Resimleri
Casual Giyim Çeşitleri

İş Casual

İş casual Bilinen klasik kıyafetler ile rahat kıyafetlerin bir arada kullanıldığı, şık bir o kadarda iddialı bir stildir.

Casual Sokak

Casual sokakta tamamen özgürsünüz. Kendi istek ve beğenilerinizi doğrultusunda seçeceğiniz parçaları birlikte kullanarak çok şık kombinler yapabilirsiniz.

Sportif Casual

Sportif casual, casual sokak tarzına yakın olsa da, denim giysiler ön plandadır. Özellikle kot pantolon ve gömleklerin yoğun olarak kullanıldığı sportif casualda; conserve ve spor ayakkabılar, hacimli yelekler, trikolar kullanılmakta. Şapkalarında yer aldığı sportif casual oldukça şık ve rahat bir stil.

Akıllı Casual

Akıllı casual iş kombini için kullanılabilen bir stildir. Günlük kıyafetler zarif ayrıntılarla birleştirilerek yapılan bu stilde; kollarda manşetli üstler ve bunları tamamlayan küpeler en çok kullanılan ayrıntılardır.

Bu stilde farklı renkte kazaklar kullanıldığı gibi, kazağın içinde gömlek kullanmakta bilinen bir stili.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*