Sofistike Giyim Nedir – Sofistike Tarz

Sofistike-Giyim-Tarzi-Resimleri
Sofistike Giyim Tarzı

Sofistike birçok anlama da gelse Fransızca kökenli bir kelimedir. İçten olamayan davranış, yapmacık duygu gibi olumsuz anlamlara gelse de; bilgili, seçkin, kültürlü, çok yönlü gibi olumlu anlamlara da gelmektedir.

Modada yanıltıcı giyim, ince bir zevki yansıtan bir şekilde giyinmek anlamında kullanmakta. Benim fikrimce de; asil bir görünüm çizen, ince bir zevke sahip olan kıyafetler sofistike kıyafetlerdir.

Her geçen gün moda akımlarının dayatmaları içinde kendi stilinizi yönlendirmeye çalışıyorsanız, artık bu duruma sofistike parçaları hayatınıza katarak dur diyebilirsiniz. Sofistike tarz ile bu yıl bu trend; geçen yıl o modaydı, takip etmeyi bırakın ve ruhunuzu serbest bırakın.

Sofistike tarzı benimseyenler; tamamen hayal gücünün doğrultusunda giyinebilirler. Hiç bir kural, dayatma yoktur bu akımda.

Etrafınıza baktığınızda, hoşunuza gider her şeyi kendinize aksesuar yapmakta özgürsünüz. Tamamen sizin düşünceniz doğrultusunda; uygulayacağınız parçaları, kendi stiliniz için kullanabilirsiniz. Buzdolabı üzerinde duran süs, size sadece buzdolabı süsü olarak görünmemeli. Ya da masanın üzerinde ki küçük örtü. Bunları üzerinize kullanacağınız aksesuar olarak görmelisiniz. Kolunuzda bileklik, başınızda toka gibi. Eğer bu şekilde görüyorsanız; sofistike giyim tarzı ile bütünleştiniz demektir.

Sofistike Parçalar İçinde Neler Var?

Modanın dayatmalarına bir baş kaldırış olan sofistike parçalar içerisinde; ekose pantolonlar, çok desenli kıyafetler, çiçek desenli elbiseler gibi parçalar olsa da, bu kıyafetleri hayalleri zorlayacak derecede kombinleyebilmeniz mümkündür. Sofistike giyim istenen tarzda birçok kombin imkanı sağladığı gibi yeni bir stil elde etmenizde de etkilidir.

[wp_ad_camp_1]

Bu giyim tarzını üzerinizde yansıtmak istiyorsanız, o ne dedi, bu ne düşündü diye kaygılarınız olmamalı. Giydiğiniz kıyafetin altına istediğiniz ayakkabıyı giyebilirsiniz. Uyumsuz mu, ya da stilinize yakışmıyor mu? Kimin umurunda. Unuttunuz mu? Sofistike stilde tek kural, sizin koyduğunuz kuraldır. Rahat olun, canınız hangi ayakkabıyı, elbiseyi ve daha birçok şeyi giymek istiyorsa giyin.

Sofistike Giyim Kombin Önerileri

Hayallerin özgür olduğu bu stilde özgürsünüz ama işinizi kolaylaştırmak adına, sofistike giyim hakkında kombin önerileri vermek istiyorum. Sofistike bir duruş sergilemek istiyorsanız; camel (devetüyü) rengi ve taba tonlarında kıyafetler kullanmaya öncelik verebilirsiniz. Bu renkte; ceketler, şallar, gömlekler gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Ya da şık bir deri bileklik olabileceği gibi, bu renklerde çanta, kemer de kullanabilirsiniz.

Buraya kadar anlattıklarımı bir kombinle netleştirmek isterim. Kumaş bir pantolonla spor ayakkabıları kombinleyip, üzerine diz altına kadar uzanan lacivert bir palto giydiğinizi düşünün. Bu kombinin içine, klasik bir beyaz gömlek giyebileceğiniz gibi, balıkçı yaka beyaz bir kazakta giyebilirsiniz. İster boynunuzda papyon kullanın, ister göğsünüzden aşağıya salına bir şal. Başınıza bir kaskette takabilirsiniz. Sizce bu şekilde giyinen bir bey, yeterince sofistike mi? Bence harika. Oldukça da çekici ve cesur.

Eğer sıradanlıktan sıyrılamıyorsan sofistike görünmek uğruna kendini fazla zorlamayın. Her zaman dediğim gibi, taşıdığın kıyafetin ruhunu yansıtmalısın. Bu şekilde taşıdığınız kıyafetin hakkını verirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*