Siyah Mini Elbise Modelleri

Kadınlar için giyinmek zevk işidir. En güzel kıyafetlerin seçimi kadınlar açısından bakıldığında çok önemli bir konudur. Evli kadınlar ise, hem kendilerinin hem eşlerinin hem de varsa çocuklarının giyimlerine oldukça önem göstermektedir. Bu kadar önem verilen bir konuda ise çok farklı tarzda modellere rastlamak mümkündür. Siyah mini elbiseler buna örnek olarak verilebilir. Güzelliğin ve çekiciliğin sembolü siyah elbiseler mini modelleriyle her yaştan bayanın beğenisini toplamaktadır.

Siyah mini elbiseler nerelerde kullanılabilir?

Siyah renk elbise modelleri genel olarak özel toplantılar, yemekler ve davetlerde kullanılmaktadır. Ancak elbise siyah olsa da mini olunca durum değişmektedir. Birkaç mini model dışında genel olarak siyah mini modeller samimi veya daha rahat ortamlarda giyilebilir. Bunlar doğum günü partileri özel yemekler olabilir. Bazı siyah miniler ise modelin tasarımı nedeniyle iş yerlerinde tercih edilebilir.

Siyan mini elbise modelleri nelerdir?

Siyah minilerin birçoğu görüntüsü tek parça olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bazı modeller ise dışarıdan bakıldığında etek ve bluz gibi ayrı görülebilir. Siyah mini elbiselerin çoğu tek veya çift askılıdır. Modellerin bir kısmı ise straplez olarak tasarlanmıştır. Straplez tasarlanan modellerde mutlaka kolye veya gerdan detayı eklenmiştir. Askılı modellerde ise bu durum söz konusu değildir. Askılı modellerin bir kısmı hariç çoğunluğunda elbisenin görünümüne seksilik katmak amacı ile göğüs dekolteleri tercih edilmiştir. Siyah mini modellerde kısa kollu olarak tasarlanan birkaç model de bulunmaktadır.

Siyah minilerin bazılarının etek kısımları balık etek modeli olarak tasarlanırken kimilerinde ise etek kısmı serbesttir. Bazılarında da kullanılan asimetrik kesimler dikkatleri çekmektedir. Böylece tek düze bir görünümün ortaya çıkması engellenmiş olmaktadır. Bazı modellerde kullanılan kabarık etek modelleri dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Kimi modellerin etek kısımlarının uçları tül olarak tasarlanmıştır. Bu durum daha çok tasarımında tül kullanılan modellerde görülmektedir.

Siyah mini elbiselerde kullanılan kumaş türü genel olarak pamuklu kumaşlardır. Bazı modellerin deriden oluşturulması dikkatleri çekmektedir. Modellerin bazılarında kumaş ve tül birlikte kullanılmıştır. Kimi askılı modelde kullanılan taş süslemeler dikkat çeken diğer bir unsurdur. Bazı elbiselerin kumaşları kendinden desenli kumaşlardır. Bu tarz modeller siyah renk mini elbiseler içinde en dikkat çeken modellerdendir.

Siyah mini modeller her kadının giymek isteyeceği tarz elbise modelleridir. Ancak her kadın için uygun olduğu söylenemez. Mini elbiseler giymek her zaman belirli riskler taşımaktadır. Bu nedenle bu riskleri göze alabilen ve vücut türü bu modelleri taşıyabilecek kadınların siyah mini elbise modellerini tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*