Siyah Abiye Elbise Modelleri 2014

Siyah Abiye Elbise Modelleri 2014 Resimleri (1)

Abiye elbiselerin her mevsim yoğun kullanılması, bu elbiselerin çok fazla sayıda tasarım ve renklerle piyasaya sürülmesini gerektirmektedir. Bu durumun farkında olan tasarımcılar ellerindeki modelleri yeni sezonlara farklılıklar yaparak hazırlarken her sezonda mutlaka yeni tasarım ürünler ile giriş yapmaktadır. Bu güne kadar eşine rastlanmamış modeller ve geçen yıllardaki modellerin üzerinde yapılan değişiklikler ile yeni sezona hazırlanan ürünlerin birlikte satışa sunulması görsel zenginliği artırırken, geçen yıllardaki modelleri tekrar bulmak isteyenlere de rehber olmaktadır. Siyah abiye elbise modelleri de 2014 yılına bu şekilde hazırlanmış ve hiçbir yerde satışa sunulmamış modelleri barındıran geniş bir koleksiyonla kadınların beğenisine sunulmuştur.

Siyah abiye modellerinde bu yılın modası nasıl şekillenmiştir?

Abiye elbise tasarımı tasarımcıların belki de en zorlandıkları ama çok zevk aldıkları tasarımlar arasında gelmektedir. Çünkü bir abiye kıyafeti hazırlamak için geniş düşünmek gerekir. Abiye tasarlanırken bu elbise ile kullanılacak çanta modeli ayakkabı modeli takılar ve daha birçok detay göz önünde bulundurulur. Her abiyenin belirli bir kombinasyonu vardır ve bu kıyafet kombinin dışına çıkılması elbisenin ruhuna aykırı olduğu için pek de hoş görünmeyen bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olur. Bu yıl için hazırlanan siyah abiye elbiseler için de bahsedilen kriterler çoğu modelde göz önünde bulundurulmuştur. Biz de bu modeller arasından örnekleri seçerek incelemeye aldık.

2014 siyah abiye modelleri nelerdir?

Bu sene tek renk abiye modellerinin genelinde olduğu gibi siyah renk abiye elbise modellerinde de tek askılı modeller diğerlerine oranla daha çok dikkat çekmektedir. Özellikle tek askı üzerinde veya göğüs kısmında yapılan süsleme ve diğer detaylar ayakkabı ve çanta uyumunu kolaylaştırmak için oldukça başarılı çalışmalar olmuştur. Straplez modellerin süsleme ve diğer ayrıntılar bakımından daha sade tasarlanmış olduğu siyah abiye modelleri göğüs dekoltesi ve sırt dekoltesi ile görünümde başarıyı yakalamıştır. Ayrıca straplez modellerdeki diri duruş ve göğüs kısmındaki farklı renklendirme veya taşlı ve boncuklu süslemeler bu modellerin tercih edilme nedenlerini artıran unsurlardır. Çift askılı modellerde serbest yaka ve omuzdan askı teknikleri uygulanarak elbiselere farklı bir hava kazandırılmıştır. Özelikle çift askılı modellerdeki askıların arkadan birleşerek sırt dekoltesi oluşturulduğu modeller en güzel sırt dekolteli elbise modelleri arasına girmeyi başarmıştır. Ayrıca çift askılı modellerde kare yaka bisiklet yaka tarzları kullanılmıştır.

Bazı siyan abiye modellerinin dantelli tasarlanması ise ilginç detaylar arasında yerini almaktadır. Dantelli olarak tasarlanan modellerde uzun kollu tasarımlar mevcuttur. Uzun kol olarak tasarlanan tesettür abiye modelleri dışında neredeyse hiçbir abiye modeli uzun kol değilken dantelli modellerde uzun kollu tasarımlar bulunmaktadır. Dantelli tasarımlardaki transparan detaylar kadının dişiliğini en iyi şekilde gösterebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca özel tasarım bu ürünlerin eteklerindeki yırtmaçlar da seksi görüntüyü desteklemektedir.

Bu yılın siyah abiye modellerinde etek uzunlukları bakımından uzun etekli modellerin sayısının daha fazla olduğu söylense de model sayısı bakımından uçurumlardan bahsedilemez. Uzun etekli modellerin sayısına yakın sayıda kısa etekli modeller bulunmaktadır. Kısa etekli modellerin bir kısmı klasik tasarımlardan oluşurken bir kısmı kabarık veya pileli tasarımlardan oluşmaktadır. Uzun etekli modellerde de genel olarak sade etek tasarımları tercih edilmektedir. Ancak bazı modeller balık etek yırtmaçlı etek şifon etek pileli etek gibi tarzlarda oluşturulmuştur.

Farklı katlama şekillerinin kullanıldığı modellerde ortaya konan modeller oldukça beğeniyle karşılanmıştır. Elbisenin farklı yerlerindeki süsleme ve diğer ayrıntı detaylar modelin albenisini artırırken, elbiseyi üzerine yakıştırıp düzgün bir şekilde taşıyan kadına da müthiş bir öz güven sağlamaktadır. Ortaya çıkan görüntü çoğu zaman bir sanat eserine dönüşmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*