Sivrisinek Sokmasına Ne Yapılır

Yaz aylarının korkulu rüyası sivrisinekler temmuz sıcakları ile birlikte kendilerini ortaya çıkardılar. Tatil beldelerinde çoğunlukla önlem alınsa bile yine de sivrisineklerle mücadele etmek ne yazık ki tam anlamıyla mümkün değil. Sivrisinek sokması için bir çok krem ve losyon bulunmaktadır.

Sivrisinekler üzerinde çok detaylı araştırma yapılmasına karşın, hala pek çok soru askıda kalmaktadır. Bazı kişiler daha çok sivrisinek sokması şikayeti yaşamasına karşın bazı kişilerin daha az sivrisinekler tarafından tercih edilmesi de belirsizliğini koruyan sorular arasında yer almaktadır.

Sivrisinek Sokması İle Mücadele

Genellikle çocukları olumsuz etkileyen sivrisinek sokmasına karşı çeşitli önlemler alınabilir. Bunlar arasında sivrisinek kovucu spreyler, fişe takılan sivrisinek kovucular ve tütsüler çok kullanılanlardandır. Peki sivrisinek ısırıkları ile nasıl mücadele edilir. Aşağıda yer alan bilgilerin büyük bir çoğunluğu sivrisinek kaşıntısının hafifletilmesinde destek olarak kullanılabilir. Bir rahatsızlığınız yada alerjiniz bulunuyorsa buna dikkat etmeniz gerektiğini tavsiye belirtmek isteriz.

Sabun ile Sivrisinek Mücadelesi

İlk duyduğunuz zaman mantıksız gelebilir. Doğrudan şişmeye başlayan bölgeye kuru bir şekilde sabunu uygularsanız kaşıntının azaldığını göreceksiniz. Kaşıntı tamamen ortadan kalktıktan sonra o bölgeyi yıkamanız sonradan daha az kaşınmasını sağlayacaktır.

Sirke

Bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı sirke dökün ve kaşınmaya başlayan bölgeyi  yıkayın. Genellikle elma sirkesi tavsiye edilir. Buna karşın üzüm sirkesi de kullanılabilir.  Bu durumda sivrisinek sokması için etkili bir yöntem olacaktır.

Diş Macunu

Mantık olarak sabundan çok farkı yoktur. Kurutur ve kaşınmanın önüne geçer. Bu sebepten az miktarda tercih edilebilir. Sivrisinek sokmasının önüne geçecektir.

Bal

Az miktarda balı bir kaç bardağının içerisine katarak üzerine su ekleyin daha sonrasında (katı halinde kalsın) kaşınan bölgeye balı sürün. Hızlı bir şekilde kaşınmanın önüne geçtiği gözlenebilir.

Karbonat ile Sivrisinek Sokması

Sivrisinek ısırığının önünde ki en büyük engelde karbonat ve su karışımıdır. Uygulanması ise oldukça kolaydır. Bir çay bardağının içerisine karbonat ekleyin ve karıştırın daha sonra ise bir pamuğa bu suyu emdirerek kaşınan bölgenin üzerine uygulayın. Bir süre sonra kaşıntının şiddetinin azalmaya başladığını göreceksiniz. Daha sonrasında ise kaşıntının ortadan kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Daha farklı konu başlıkları için kadın forumu bölümüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

milf porno

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*