Sivilceler İçin Salatalık Maskesi Yöntemleri

Salatalık tüm içeriğiyle cilt rahatsızlıkları konusunda faydalı sonuçlar ön plana çıkarmaktadır. Suyu, kabuğu ve dilimleri ayrı ayrı cilt üzerinde olumlu etkiler meydana getirir. Sivilcelere de faydalı bir sebze olan salatalık, ciltte meydana gelen sivilcelerin kısa sürede giderilmesine yardımcı olur. Sivilceler için salatalık maskesi uygulamalarına şimdi daha yakından göz atalım.

Sivilceler için salatalık maskeleri

Salatalık ile yapılan cilt maskeleri ciltte oluşan sivilceleri kısa zaman içerisinde yok eder. Maskeler düzenli bir şekilde cilde uygulandığında sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Sivilcelere salatalık maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet kabuklu salatalık

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Katı meyve sıkacağı içerisinde kabukları ile beraber sıkılan salatalığın suyu 2 günlük aralıklarla cilde sürülür. Gözeneklerin rahatlamasına yardımcı olan bakım uygulaması, cilt tonunu açma konusunda da etkilidir. Ayrıca cilt üzerinde meydana gelen kirli yağ tabakası da sivilceler için salatalık maskesi ile kolayca giderilir.

Sivilceleri yok eden salatalık maskesi

Gerekli malzemeler;

– 4 ya da 5 küp buz

– 1 adet salatalık dilimi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Salatalık dilimlenir ve bir kase içerisine alınarak içerisine buz atılır. Dilimler soğuyana kadar beklenir ve soğuma gerçekleştiğinde sivilcelerin meydana geldiği cilt bölgelerine koyulur. Bu şekilde salatalık dilimlerinin 15 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Haftada ortalama 2 kez bu maske ile uygulama yaparak sivilcelerden kurtulmak mümkündür.

Siyah noktalar ve sivilceler için salatalık maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 tane yumurtanın beyazı

– 1 çay kaşığı kadar nane

– 1 adet salatalık

– 1 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler bir kase içerisinde karıştırılır ve blenderdan geçirilir. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırma işlemi yapılır. Hazırlanan karışım buzdolabına konarak 5 – 10 dakika kadar bekletilir ve bu sürenin sonunda buzdolabından alınan karışım cilde masaj ile beraber uygulanır. Karışım 10 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra soğuk su ile cilde şok yapılır. Maske ortalama 4 ya da 5 günde bir cilde uygulanarak sivilceler yok edilebilir.

Salatalığın cilde ve sivilcelere faydaları nelerdir?

– Ciltte meydana gelen sivilcelerin yok olmasında etkilidir.

– Sivilcelerin ardından oluşan kızarıklık ve tahrişler salatalık ile yapılan maskeler sayesinde çözüme kavuşturulabilir.

– Salatalık kabukları yardımıyla göz altlarında oluşan koyu renk halkalarını açmak mümkündür.

– Cilde salatalık ile bakım yapılırsa cilt daha sakin bir yapıya sahip olur.

– Kirli ve yağlı ciltler sivilce oluşumu için en uygun cilt yapılarıdır. Ancak salatalık ile cilde yapılacak bakım, ciltte bulunan yağ ve kirin azalmasında etkilidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!