Sivilceler İçin Muz Maskesi Nasıl Yapılır?

sivilceler-icin-muz-maskesi-nasil-yapilir resim

Sivilceleri yok etme konusunda etkili yöntemlerden biri olan muz maskesi, var olan sivilcelerin yok olmasında istenen sonuçlar meydana getirir. Sivilceler için muz maskesi oldukça kolay hazırlanır ve aynı şekilde uygulama aşaması da basittir. Şimdi muz maskesinin sivilceler üzerinde sağladığı faydalara daha yakından göz atalım.

Sivilceler için muz maskesi ve faydaları

Sivilceler özellikle birçok kadının yüzünde meydana gelen önemli bir cilt sorunudur. Gereken uygulamalar yapılmadığında sivilcelerde artış gözlenebilmekte ve ciddi bir cilt sorunu halini alabilmektedir. Ancak sivilceler için muz maskesi uygulaması etkili sonuçlar ön plana çıkararak sivilcelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilceler için muz maskesi yapımı

Gerekli malzemeler;
– 1 adet olgun muz

– 2 veya 3 damla kadar portakal ya da limon

– 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskenin yapımında ilk olarak muz bir çatal yardımıyla ezilir ve püre haline getirilir. Bunun ardından diğer malzemeler ezilmiş muza eklenir ve maske kıvamını alana kadar karıştırma işlemi yapılır. Maskeyi uygulamadan önce cilt güzelce temizlenir ve eğer cilt alerjik bir yapıya sahip değilse maske uygulanarak 10 dakika kadar beklenir. 10 dakika beklendikten sonra yüz yıkanır ve havlu ile cilt kurulanır. Maskenin haftada 2 kez uygulanması yeterlidir.

Muz maskesinin faydaları nelerdir?

sivilceler-icin-muz-maskesi-nasil-yapilir1 resimMuz maskesi cilt üzerinde istenen sonuçlar ortaya çıkar. Bunun yanında sivilceli ciltlere uygulandığında kısa sürede daha pürüzsüz ve canlı bir cildin meydana gelmesini sağlar. Muz maskesinin faydaları aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

– Maskenin içerisinde yer alan meyve asitleri cildi soyucu etkiler sunar. Bu şekilde ciltte bulunan ölü hücreler soyulan tabaka ile gider ve cildin nefes alması sağlanır.

– Ciltte gözeneklerin açılması ile sivilce oluşumu en aza iner.

– Maskenin ardından cilde rahatlama gelir ve cilt kolay bir şekilde nefes alır.

– Muz maskesi yaptığı peeling etkisi ile cildin ölü tabakadan kurtulmasını sağlar.

– Nemlendirici etkisi ile ph dengesinin korunmasına yardımcı olur.

– Muz maskesi içerisinde yer alan A vitamini cildin gereksinim duyduğu bir vitamin çeşididir. A vitamininin kolajen üretimini hızlandırıcı etkileri bulunur. Bu nedenle muz maskesi cildin gereksinim duyduğu bir uygulamadır.

– A vitamini ile artış gösteren kolajen üretimi ortaya çıkan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

– Cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak muz maskesi ile mümkündür.

– Maske içerisinde yer alan C vitamini ile ciltte var olan cansız görünüme son verir.

– Kan dolaşımını artırır ve gözlerin altında yer alan torbalar ve morluklar yok olur.

– Muz maskesi iltihaplı sivilceler üzerinde antibakteriyel etki meydana getirir.

– Maskede bulunan B ve E vitaminleri cildin erken yaşlanmasına engel olur ve kırışıkların en az indirgenmesine katkı sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*