Sivilce Nasıl Temizlenir? – İşte Öneriler

Sivilce Nasil Temizlenir Iste Oneriler Resim
Sivilce Nasıl Temizlenir? - İşte Öneriler

Sivilce problemi genelde yağlı cilt yapısına sahip kişilerde daha çok görülen bir cilt sorunudur. Sivilce nasıl temizlenir? konusunda pek çok uzman tavsiyeler vermekte ve yağlı cilde sahip kişilere yardımcı olmaktadır. Biz de sizler için uzman yorumlarını derledik ve sizlere sunmak istedik.

Sivilce Nasıl Geçer? – Çözüm Önerileri

Sivilce sorunu yaşayan kişiler sivilcelerden kurtulmanın en basit yolu onları sıkmak gibi görür. Ancak sivilceleri sıkmak ciltte birtakım izlerin oluşmasına neden olur. Eğer leke ya da çukur gibi istenmedik görüntüler meydana gelmeden sivilceler temizlenmek isteniyorsa uzmanların önerdiği yöntemlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Şimdi sivilceleri doğru bir şekilde temizlemek için neler yapılmalıdır? bunlara bakalım.

– Yüz yıkama jelleri kullanıyorsanız, jellerin salisilik asit ve benzol peroksit içermesine dikkat edilmelidir. Çünkü bunları içeren jeller sivilcelerin kurumasında etkili bir rol oynar. Her iki maddeyi de içeren jeller günde 2 defa olacak şekilde sabah ve akşam uygulandığında sivilce problemleri giderilir.

Sivilceleri kurutmak için cilde uygulanan jeller, cildin de kurumasına neden olabilir. Bu nedenle cildin nem ihtiyacını karşılamak için nemlendirici bir kremin düzenli bir şekilde cilde uygulanması önemlidir.

sivilce nasil gecer resim

[wp_ad_camp_1]

– Kadınlar sık sık cilt temizliği yapar. Temizlik sırasında kullanılan ürünleri özenle seçilmeli ve temizlik sırasında cilt gereğinden fazla ovulmamalıdır. Aşırı ovalama ciltte bulunan mikropların farklı alanlara taşınmasına neden olur. Sivilceler bu şekilde cilt üzerinde yayılabilir.

– Sivilce problemini sürekli yaşayan kişilerin yastık yüzlerini günlük olarak değiştirmeleri tavsiye edilir.

– Günde en az 2 litre su tüketimi aşırı derecede sivilce problemi yaşayan kişiler için önemlidir. Çünkü su içmek cildi yenileyerek sivilcelerin meydana gelmesine engel olur.

– Fondöten ve pudra kullanımı ciltte gözeneklerin kapanmasına yol açar. Bu nedenle pudra ve fondöten daha seyrek kullanılmalıdır.

– Kadınlarda adet dönemlerinde sıklaşan sivilcelere kesinlikle müdahale (sıkma – patlatma) edilmemelidir. Dönemin sonuna gelindiğinde oluşan sivilceler zaten kendiliğinden yok olmaya başlayacaktır.

Sivilceleri Yok Eden Maske Uygulaması

Gerekli malzemeler;

– 3 adet aspirin

– 1 yemek kaşığı kadar pastane mayası

– 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu

– 1 tane limonun suyu

sivilceleri yok eden maske resim
sivilceleri yok eden maske

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Aspirinlerin tamamı toz haline gelinceye kadar ezilir ve listelemiş olduğumuz diğer malzemeler ile uygun bir kap içerisinde karıştırılır. Hazır hale gelen karışım uyumadan göz ve çevresine çok yakınlaşmadan yüze sürülür. Yüzde 15 dakika bekletilen karışım sürenin sonunda su ile durulanır. Maskenin uygulanması 4 gün üst üste ve 4 günün ardından 1 gün ara verecek şekilde olmalıdır.

Maskeye karşı bazı ciltlerin hassas olması muhtemeldir. Bu nedenle alerji sorunlarına kadar öncelikle kolun küçük bir bölümüne uygulayıp 10 dakika kadar beklenmelidir. Bu sürenin sonucunda kızarma veya kaşınma gibi durumlar olmuyorsa yüze rahatlıkla uygulanabilir. Maskeyi düzenli bir şekilde kullanarak var olan sivilceleri yok edebilir ve yeniden çıkmasını önleyebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*