Sivilce lekelerine veda edebilirsiniz

Günümüzde birçok insanın sivilce sorunu bulunmaktadır. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sivilcelerin çıkmasındaki en büyük etken sağlıksız beslenme düzenidir. Özellikle yüz çevresinde çoğunlukta olan sivilceler insanların bünye yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Her insanın cilt farklıdır buna bağlı olarak da her cildin sivilcelere verdiği durum farklılık gösterir. Cilt tipleri kuru, yağlı ve karma olarak değişkenlik göstermektedir.

Sivilce lekelerinizden doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz

sivilce-bakimi

Cilt üzerinde oluşan sivilcelere kullanılacak maskelerin doğru seçilmesi için öncelikle kişinin cilt tipini tanıyor olması gerekmektedir. Eğer bu konuda kafa karışıklığı yaşıyor ise eczanelere giderek bu konu hakkında yardım alabilir. Birçok insan sivilce lekelerinden kurtulmak için çeşitli ürünler kullanmaktadır fakat istedikleri faydayı görememektedir. Bunun için de evde yapabileceğiniz maske çeşitleri uzmanlar tarafından sizlere önerilmektedir. Hemen hemen her evde bulunabilecek olan elma sirkesi cilde ihtiyacı olan vitaminleri sağlamaktadır. Elma sirkesini her gece yatmadan önce pamuk yardımı ile cildinize sürebilirsiniz. Sivilcelerden dolayı meydana gelen lekelerin de geçmesine yardımcı olan bu maska ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Elma sirkesinin yanı sıra evde kullanabileceğiniz diğer bir üründe gül suyudur. Cildinizin yumuşak olmasının yanı sıra güzel kokmasını da sağlayan gül suyunu makyajınızı temizlerken de kullanabilirsiniz. Evde uygulanabilecek diğer bir yöntem de kafanıza havlu örterek yaklaşık 10 dakika kadar sıcak buharda kalmaktır. Bu sayede cildinizin nem dengesi düzene girecektir. Uyguladığınız maskelerden sonra cilt tipinize uygun nemlendirici kremler kullanmanız sizlerin yararına olacaktır.

Sivilce nelere bağlı olarak meydana çıkar

İnsanların bünyelerine göre sivilcelerin çıkma nedenleri değişkenlik gösterir fakat sivilce lekelerinin oluşma nedeni hemen hemen her insanda aynıdır. Çıkan sivilcelerin sıkılarak patlatılması leke oluşmasındaki en önemli etkendir. Bunun yanı sıra koyu renkli olan içi kanlı sivilcelerin de leke bırakma ihtimali oldukça yüksektir. İnsanlar sivilce problemi yaşadıklarında genellikle bu durumu çok önemsemezler fakat bu durum ileride cilt kanseri gibi sorunları beraberinde getirebilecek kadar ciddidir. Kuru ve karma ciltlerin yanı sıra yağlı ciltlerde sivilce problemi daha çok yaşanmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak cildin temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Özellikle gün sonunda makyajın temizlenmesi gerekmektedir. Beslenme düzeninin de oldukça önemli olduğu bu konuda bol bol su tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Cildin ihtiyacı olan vitaminlerin ve minerallerin su sayesinde karşılanması su tüketiminin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Cildinizi temizleyecek ürünler kullanırken kaliteli ürünleri seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir ve cildinizi tahriş edecek ürünler kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Cilt temizliğinizi yaparken de günde iki veya üç defa yapmalısınız aksi takdirde cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunların yanı sıra uyku düzeninin istikrarlı bir şekilde devam etmesi de cildinizin güzelleşmesine yardımcı olacaktır. Her insan pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!