Sivilce İzleri İçin Doğal Maskeler ve Yöntemler

sivilce-izleri-icin-dogal-maskeler-ve-yontemler resim

Sivilceler yüzde tamamen geçmesinin ardından birtakım izler bırakır. Bunlara sivilce lekeleri denir ve birçok kadın sivilce izleri ile baş etmeye çalışmaktadır. Güzelliği olumsuz bir şekilde etkileyen sivilce izleri, kişiye bağlı olarak etkilerini yıllarca sürdürebilmektedir. Bu nedenle sivilce izleri için doğal maskeler ve çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Şimdi sivilce izlerini yok etmek için yapılması gerekenlere yakından bakalım.

Sivilce izleri için doğal maskeler ve yöntemler nelerdir?

sivilce-izleri-icin-dogal-maskeler-ve-yontemler1 resimSivilce oluşumu engellemek ve sivilcelerden geriye kalan izleri önlemek için öncelikle cildin temiz tutulması gerekir. Bunun yanında çıkan sivilcelerin sıkılmaması yayılması ve ardından iz bırakmaması adına önemlidir. Ancak bunlara rağmen yüzde çıkan sivilcelerden sonra bazı izler kalır ve bu izlerden kurtulmak çoğu zaman için zor bir süreç gerektirir. Sivilce izleri için doğal maskeler ya da bitkisel yöntemlerden yararlanmak ve sivilce izlerini istenen ölçüde yok etmek mümkündür.

Sivilce izlerini yok etmek için elma bal maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet elma

– 1 tatlı kaşığı kadar bal

Hazırlanışı;

Elmalar öncelikle rendelenir ve ince parçalara ayrılır. Ardından rendelenen elmalara tahta kaşık yardımı ile 1 kaşık bal ilave edilir. Hazırlanan maske yüzde sivilce izleri kalan alanlara uygulanır ve 10 ya da 20 dakika kadar yüzde bekletilir. Yeteri kadar beklenmesinin ardından cilt güzelce yıkanır ve maskenin haftada ortalama 2 kez uygulanması gerekir.

Sivilce izleri için doğal maske

Gerekli malzemeler;

– Yarım kg havuç

– Belirli bir miktar un

Hazırlanışı;

Maskenin hazırlanmasına ilk olarak havuçların rendelenmesi ile başlanır. Yarım kg havuca yetecek şekilde ayarlanan un rendelenmiş olan havuçların üzerine ilave edilir ve macun haline getirilir. Oluşturulan karışım cilde uygulanır ve 5 – 10 dakika kadar beklenir. Haftada 1 defa uygulanması gereken maske her cilt tipine uyum gösterir.

Sivilce izleri için kivi maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet kivi

– Bir miktar kil

Hazırlanışı;

Kivinin suyu sıkılır ve bu sudan 1 yemek kaşığı kadar alınarak krem kıvamına gelecek şekilde kil eklenir. Krem haline gelen karşımı cilde uygulamadan önce cilt iyice temizlenir ve bunun ardından uygulamaya geçilir. 1 dakika cilt üzerinde bekletilen maske ılık su ile tam olarak yıkanır. Maskenin haftada 2 kez cilde uygulanması yeterlidir.

Sivilce izleri için limon ve maden suyu

Gerekli malzemeler;

– 1 bardak maden suyu

– Yarım limon

Hazırlanışı;

Limon ve maden suyu sivilce izleri için doğal maskeler arasında oldukça kolay bir şekilde uygulanan yöntemlerdendir. Yapılması gereken sadece limon suyunu ve maden suyunu birbirine karıştırmak ve ardından bir pamuk yardımı ile cilde uygulamaktır. 4 dakika kadar ciltte bekletilen karışım, sonrasında ılık su ile yıkanmaktadır. Sivilce izlerinin azalmasında etkili bir yöntemdir.

Sivilce izleri için doğal bakla maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay bardağı bakla

– 1 yemek kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı;

Doğal bakla maskesinin hazırlanışında ilk olarak bakla iyice ezilir ve badem yağı ile karıştırılır. Karıştırma işleminin ardından cilde uygulama yapılır ve ortalama 20 dakika kadar beklenir. Bekleme süresi bittikten sonra cilt ılık su ile yıkanır. Maskenin haftada en az 1 kez uygulanması tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*