Şişme Mont Modelleri 2017

Kışlık mont, kaban kişilerin tarzını yansıtır. Bazen iş gereği tercihler değişebilirse de, günlük giyilen montlar, kişilerin giyim stillerini gözler önüne serer. Bununla birlikte mont seçerken ilk dikkat edilmesi gereken şey montun yapısıdır. Bilindiği üzere montlar çok çeşitli üretilir. Örneğin sonbaharda havalar soğumaya başladığında giyilecek ince montlar kış şartlarına uygun değildir. Ne üşütecek ne de bunaltacak seviyede olmalı, hafif serinliklerde iş görür nitelikte olmalıdır. Bu tür bir montu sadece zevkiniz için kışın kullanmanız mantıklı olmaz. kışlık montlarda aslında dikkat edilmesi gereken şey hava geçirgenliğidir. Dokusu ince ve hava alan bir montun vücudu soğuktan koruması mümkün değildir. Yün dokular veya kaşe kabanlar aslında bu noktada zaafiyet gösterirler. Bu tür kabanlarda geçirgenlik mevcuttur, iklim olarak kışların ılıman geçtiği yerlerde tercih edilebilir, ancak çetin kış şartlarında tercih edilmemelidir. Yahut böyle bir kaban kullanılacaksa üzerine kalın bir şal veya pelerin gibi bir katman kullanmak biraz daha işe yarayabilir. İşte bu soğuk havalarda geçirgenliği en az olan montlar şişme montlardır. Şişme montlar, tarz olarak gençler arasında oldukça popülerdir. Her sene değişik modelleri üretilir. Kalın çizgili, ince çizgili, baklava dilimli gibi dış görünüş modelleri olduğu gibi ,yapı olarak da kalın ve ince şişme montlar olarak ayrılabilir. Şişme montlar kapüşon ile tamamlanır, kapüşonsuz modeller de vardır ancak çıkarılabilir kapüşonlu modeller daha çok tercih edilir. 2017 yılında da bu montlar gencinden yaşlısına hatta küçük çocuklarda bile çok tercih edilen modellerden olacaktır.

Bayan Şişme Mont Modelleri

Herhalde şişme mont seçenekleri en fazla olan alan bayan montlar dadır. Renk renk şişme montlar arasında uzun- kısa, kalın- ince gibi tercihler yapılabilir. Kısa şişme mont tercihi bayanlarda daha sportif bir görünüm de ortaya çıkardığından oldukça fazla tercih edilir.

Uzun şişme montlar da boy seçeneği fazladır. Belden itibaren basenleri örten modeller olduğu gibi ,dizlere hatta topuklara değin uzanan modeller de 2017 şişme mont kategorilerinde yerini alacaktır. Böylelikle tesettürlü bayanlar da rahatlıkla şişme mont tercihi yapabileceklerdir. Elbette uzun mont tercih etmenin tek sebebi tesettür olamaz. Soğuk hava şartlarında bütün vücudu koruması açısından uzun şişme montlar herkesin tercihi olabilir. İşte 2017 şişme mont modellerinden birkaç örnek:

Erkek Şişme Mont Modelleri

Erkekler arasında da en çok tercih edilen, sportif mont modelleri arasında yer alan şişme montlar, 2017’de de oldukça revaçta. Kalın çizgili modeller bu sene daha çok göze çarpmakta. Renk seçenekleri de oldukça fazla. İçindeki heyecanlı çocuğu dışa yansıtmak isteyenler için ideal olan bu montlar, kalite bakımından da faklılık gösteriyor. Şişme montların yırtılma, yanma gibi riskleri mevcut olabileceğinden kumaş kalitesine de dikkat etmek gerekiyor.

Çocuk Şişme Mont Modelleri

Çocuk denince hep cıvıl cıvıl ve renkli kıyafetler hayal ederiz. İtiraf etmek gerekir ki şişme montlar çocuklarda çok başka duruyor. Hem de sıcak tuttuğu bilinen bu montlar ailelerin ilk tercihleri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!