Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Gelinlik modası son yıllarda büyük gelişmeler göstermektedir. Bu gelişmelerden nasibini alan gelinlik modelleri de tarih boyunca hiç olmadığı kadar çeşitlenmiştir. Son zamanlarda tasarlanan gelinlik modelleri sıradan gelinlik tasarımlarının önüne geçerek birçok farklı modelin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu modellerden her biri dikkat çekici özellikler taşımaktadır. En dikkat çeken gelinlik modelleri arasında yer alan sırt dekolteli gelinlikler kadınların dekolte tutkusunu gelinlik modellerinde de yaşayabilmesinin önünü açmaktadır.

Sizin tercihiniz hangi gelinlik modeli?

Farklılık arayanların her yerde her ortamda farklılık arayışı içinde bulunanların, gelinlik modellerinde dahi fark yaratmak isteyenlerin çağrısına kulak veren modacılar birbirinden güzel gelinlik tasarımlarını kadınların beğenisine sunmuştur. Bu modeller arasından yaptığımız araştırmalarda gördük ki sırt dekoltesine sahip gelinlik modelleri en dikkat çeken modeller arasında yer almakta. Biz de bu yazımızda sırt dekolteli gelinlik modellerinden bahsetmek istedik. Sizin tercihiniz hangisi olur bilemeyiz ama balık etek, sırt dekolteli, dantelli, straplez gibi birçok farklı tasarımda oluşturulan gelinlik mağazalarda evlenecek çiftlerin beğenisine sunulmaktadır.

Sırt dekolteli gelinlik modelleri nelerdir?

Sırt dekoltesine sahip gelinlik modelleri farklılık arayan kadınların hiç şüphesiz uğrak noktası halindedir. Bu gelinlik modellerinde çok farklı sırt dekoltelerine rastlanmaktadır. Bazı modellerde kullanılan dekolteler oldukça sade görünüme sahiptir. Gelinlik modellerinde sırt dekoltesi askılı veya straplez modellerde daha sık görülmektedir. Hele ki straplez modellerinin tamamında az veya çok sırt dekoltesi bulunmaktadır.

Sırt dekoltesi ve göğüs dekoltesi birçok gelinlik modelinde birlikte kullanılmaktadır. Gelinliklerde kullanılan göğüs dekolteleri diğer elbise modellerindekinden daha derin ve dikkat çekicidir. Bunun nedeni ise gelinliklerin normal kıyafetlerden farklı durması gerektiğidir. Gelinlik modellerinde tercih edilen sırt dekolteleri kalça hizasına kadar inmektedir. Bu kadar derin sırt dekoltesinin tercih edilmesi ise gelinliğin göz alıcı hale getirilmek istenmesinden kaynaklanır.

Bazı sırt dekolteli gelinlik tasarımları dantel işlemlerle süslenmektedir. Sırt kısmında derin dekoltelerin kullanılmadığı bu tarz modellerde boncuklu ve parlak taşlarla veya broşlarla süslenen modellere rastlamak da mümkündür. Bazı gelinlik modellerinde sırt kısmında açılan pencereler ile dekolte oluşturulmaktadır. Bu tarz modeller tam olarak sırt dekolteli gelinlik tasarımı kategorisine girmese de kimi zaman bu guruba dahil edilmektedir.

Sırt dekolteli gelinlik modelleri tercih eden gelinlerin saç modeli seçimi konusunda modacılar arasında bir ayrımın olduğu görülmektedir. Kimi modacılar sırt dekolteli gelinlikler ile sırt dekoltesinin o muhteşem görüntüsünü kapatmasın diye topuz saç modellerinden herhangi birini veya kısa saç modellerini tercih ederken, bazı modacılar ise bu uygulamanın yanlış olduğunu ve uzun saçların sırt dekoltesine dökülmesi gerektiğini ve böylece daha güzel bir görüntünün ortaya çıkacağını savunmaktadır.

Sırt dekolteli gelinlikler hangi açıdan bakılırsa bakılsın fark yaratan modeller olarak nitelendirilebilir. Sırt dekolteli gelinliklerin bazılarında kullanılmayan gelin tacı ve duvağından veya kullanılsa da kullanılan duvakların ilginç tasarımlarından bunu anlayabiliriz.

3 yorum

  1. düğünümde sırt dekolteli gelinlik modeli düşünüyorum. yakın arkadaşım sırt dekolteli gelinkler arasından birini tercih etmişti ve düğün gecesi harika gözüküyordu. bende sırt kısmında dekolteli bir gelinlik almayı planlıyorum. bu modellerin çoğu hoşuma gitti, ama 4. model en çok hoşuma giden model oldu. fiyatlar konusunda biilgi göremedim. acaba fiyatlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

  2. Yakında dügunumuz var ama nisanlim göğüs dekoltesi istemiyor bende dekolteye bayıliyorum buyüuzden sırt dekolteli modellere bakıyorum bunları da sevdim beni tatmin edecek galiba 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*