Sırt Dekolteli Abiye Tasarımları

Abiye modelleri her kadının dikkatini çeken elbise modelleri arasında yer almaktadır. Ancak bazı abiye modelleri vardır ki onları giymek her kadının cesaret ederek giyeceği modeller değildir. Bu abiye modellerinden biri de sırt dekolteli abiye modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sırt dekolteli abiyeler birbirinden farklı modeller ile kadınların beğenisine sunulmaktadır. Sırt dekolteli modellerden en çok beğenileni derin sırt dekoltesine sahip uzun etekli modellerdir.

Abiye seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Sırt dekoltesi birçok elbiseye çok rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak bazı kadınlar sırt dekoltesi olan elbiselerin tümünü taşıyamayabilir. Bu nedenle kadınlar giyeceği elbisenin özelliklerine dikkat etmeli ve kendi vücutlarına uygun elbise tercih etmeleri önerilmektedir. Örneğin selüliti olan bir kadın yırtmaçlı elbiseler giymemelidir. Bu duruma bir de fazla kilolu bir bayanın sırt dekolteli bir elbiseyi giymemesinin gerekmesi örnek olarak verilebilir. Sırt dekolteli abiyenin vücut tipine uygun olduğu belirlendikten sonra abiye modelleri içinden seçim yapmak da zor iştir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına sizlere bu yazıyı hazırladık.

Sırt dekolteli abiye modelleri nelerdir?

Sırt dekolteli abiyeler her modelde oldukça çekici tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Birçok sırt dekolteli abiye modeli kendin emin duruşu ve görünümündeki iddiasıyla her kadının hayalindeki elbise olmayı başarmıştır. Sırt dekolteli modellerde en çok dikkat çeken modeller neredeyse basenlere kadar inen derin sırt dekolteli modellerdir. Bu modellerin sırt kısmı tamamen açıktır. Diğer bir ilgi uyandıran model ise ince askılı modellerde görülen sırt kısmının yarısına kadar uzanan dekolteli modellerdir. Bu modellerde de sırt kısmı tamamen açıktır.

Bazı sırt dekolteli abiyelerde ise sırt kısmını kısmen örten farklı detaylar görülmektedir. Bunlardan bazıları şeritler halinde sırtı örterken kimileri de tüllerle veya transparan kumaşlarla örtülmektedir. Çoğu modelin sırt kısmı tamamen açık değildir. Bazılarında üst kısımda enseye yakın yerde tek noktada birleşim gerçekleşir diğer kısımlar açıktır. Bazılarında ise bu birleşim noktasından bir veya birkaç tane şerit çıkarak sırt kısmında belirli bir bölgeyi örter. Bazı sırt dekolteli abiyeler ise sırt dekoltesi straplez modellerde görülmektedir. Ancak çoğu straplez modelde derin sırt dekolteleri görmemektedir.

Sırt veya göğüs dekoltesi bulunan birçok abiye modeli incelendiğinde, etek kısmının uzun etek olduğu görülürken etek kısmında yırtmaç bulunmamaktadır. Ancak elbisenin iddialı görünümünün artırılması istenilen modellerde dekolteye rağmen yırtmaç tercih edilmektedir.

Her kadın güzel görünmek ister ancak güzel görünmenin bedeli vardır. Bu bedel kimi zaman sıkıcı manikür pedikür seansları, kimi zaman uzun süre beklenilen kuaförler olarak karşımıza çıkar. Fakat güzelliğin sergilenmesi kolay iş değildir. Bunu ancak sırt dekolteli elbiseler gibi elbiselerle başarabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*