Sigarayı Bırakmak İstiyorum

Tütün ürünlerinin zararları pek çok bilimsel araştırma ile ispatlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra gerek ülkemizde gerekse dünyada her geçen gün tütün ürünlerinden kaynaklanan hastalıklar can almaya devam etmektedir.Sigara nasıl bırakılır ?Başta akciğer ve kalp olmak üzere vücudumuzda yer alan bütün organlar bir şekilde sigaradan olumsuz etkilenir.

Sigarayı Bırakmak İstiyorum

Bu sebepten sigarayı bırakmanın en doğru zamanı “şimdi”dir. Yüz binlerce kişi sigaradan hayatını kaybederken yada kaybetmesine neden olacak hastalıklara yakalanırken bu duruma kulak tıkamanız sizi kurtarmaz. Aksine bir boşluğa doğru itilmeniz anlamına gelir.Buna karşın milyonlarca insanın sigaraya başladıkları kadar kolay bir şekilde sigarayı bıraktıkları düşünülürse bu şekilde rahatlıkla sigarayı bırakacağınızı da söylemek mümkündür. İlk olarak bilmeniz gereken şey, sigarayı bırakmanın yaşı ve süresi olmadığıdır. Sigara içmediğiniz her saniye vücudunuz normale dönerek mücadelesini sürdürecektir. Kalp krizi riskinden başlayarak oluşması muhtemel pek çok hastalığa vücudunuzun direncinin arttığını görebilirsiniz. Sigara Nasıl Bırakılır sorusunun farklı cevaplarını birlikte vermeye çalışalım. İlk sebep daha sağlıklı bir gelecektir.

Nerede Yanlış Yapıyorum

Çoğunlukla sağlık kaybedilince değeri anlaşıldığı için zamanınız kalmadığını düşünerek sigarayı bırakmak için harekete geçmeniz gerekmektedir. Kişisel nedenleriniz sigarayı bırakmanızı sağlayacak etmenler arasında ilk sırada yer alacaktır. Çocuklarınız, gezmeniz gereken şehirler, aileniz sigarayı bırakmak istiyorum diyenlerdenseniz. Bu konuda size yardım sağlayacak en önemli yardımcılardır. Onların varlığı ve sizin onlarla birlikte sağlıklı olma isteğiniz sigarayı bırakmanıza yardımcı olacaktır. Bir diğer önemli nedeni ise ekonomik yoludur. Son zamanlardan sonra sigara içen bir kişinin ekonomisinin ciddi anlamda yara aldığını düşünürsek (yaklaşık olarak asgari ücretin üçte biri) sevdiklerinize daha faydalı olabilmeniz için bile sigara bırakılabilir.

İlk Adım: Güven

Bağımlılıktan kurtulmak kendinize olan güveninizi artırır. Bağlı olmanız ise, kendinize güveninizin azalmanız anlamına gelecektir. Bu sebepten kendinize güvenin ömrünüz boyunca sigaraya bağlı olmanız demek sağlığınızın önünde duran en büyük etmendir. Bu sebepten kendinize güvenin ve mücadeleden asla yılmayın. Sizi nelerin beklediğini bilin.Sigara nasıl bırakılır ? Sigarayı bırakmak isteyenler çoğunlukla bunu başaramayacaklarını düşünürler. Gergin olurlar ve çevrelerinde ki insanlara zarar verirler. Bu sebepten durumları önceden görerek sigara ile mücadele etmeniz gerekebilir. Profesyonel bir yardım alabilir yada doktor tavsiyesi ile bazı ilaçları da kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde sigarayı bırakmanızı sağlayacak bu ilaçlar faydalı olacaktır.

İkinci Adım: Süreklilik

Bir hafta içmediyseniz bir ömür de içmezsiniz. Bu süre içerisinde bazı gerginlikler ve psikolojik iniş çıkışlar yaşanabilir. Bunlar sizi yıldırmasın, yormasın ve üzmesin. Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Mesela şimdi, paketinizi kırın bitmesini beklemeyin yada başka birine vermeyin. İnsanların hevesinizi kıracak sözlerine kulak asmayın. Bırakmak zorunda olduğunuzun bilincine varın. Kendi vücudunuza işkence etmeyi bırakın ve hızlı bir şekilde sigarayı bırakın. Tabi ki sigarayı bırakmak istiyorum diyenler için bu yöntemler bununla sınırlı olmayacaktır.

Üçüncü Adım: Kurtuluş

Bıraktığınıza inanmanız bırakabileceğiniz anlamına gelir. İlk adımı attıktan sonra kendinize güvenerek sigarayı bırakmanız durumunda her şeyin daha iyi olacağınız unutmayın. Torunlarınızla sağlıklı bir şekilde vakit geçirmek yerine kendinizi hasta yatağında görmek istemezsiniz. Bu sebepten sigarasız yaşama bir adım attıysanız her geçen gün sigarasızlığa bir adım daha yaklaştınız demektir. Belli bir süre geçtikten sonra sigaradan uzaklaşacak ve bir daha içmeyi aklınıza bile getirmeyeceksiniz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sağlık bölümüne bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

lezbiyen porno

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*