Sigarayı Bırakmak İstiyorum Diyenlere Ev Yapımı Doğal Karışım!

sigarayı bıraktıran karışım

Son dönemde sigarayı bırakma konusunda devlet destekli birçok projeye imza atılıyor. Bu projelerde genellikle bazı ilaçlarla sigarayı bıraktırma hedefleniyor. Bunların dışında nikotin sakızı veya nikotin bandı gibi ürünler de sigarayı bırakmak isteyenlerin denedikleri yöntemler arasında yer alıyor. Birçok kişi bu yöntemlerle sigarayı bırakabiliyor. Ancak tüm bunları denediğiniz halde sigarayı bırakamadıysanız, aşağıda paylaştığımız sigarayı bıraktıran doğal çözüm tarifimizi denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu tarifi deneyen insanlar, sigara alışkanlığından vazgeçmelerine yardımcı olan tek şey olduğunu belirtiyor. Sigarayı bırakmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyorsanız, sigarayı bıraktıran ev yapımı doğal karışımı mutlaka denemelisiniz.

Sigarayı Bıraktıran Doğal Karışım

Malzemeler:

  • 1/2 greyfurt
  • 1/2 portakal
  • 200 ml papatya çayı
  • 0.03 ml jojoba yağı
  • 0.03 hindistancevizi yağı
  • 1/2 yemek kaşığı kekik

Hazırlanışı:

  1. Greyfurt ve portakalı sıkın.
  2. Diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın.
  3. İçeceği, sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir şişeye aktarın.

Kullanımı:

Canınız sigara içmek istediğinde, şişeyi çıkarın ve sıvıyı derin nefes alarak soluyun ya da burnunuzun altına bir miktar sürün.

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak Yaşam Tarzı Değişiklikleri

Sigarayı bıraktıran ev yapımı doğal karışımın çok daha etkili olması için yaşam tarzınızda bazı küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Olumlu düşünün

Daha önce sigarayı bırakmayı denemiş ancak başarısız olmuş olabilirsiniz. Ancak bunun sigarayı bırakmayı denemenize engel olmasına izin vermeyin.

Daha önceki denemenizin size öğrettiği şeyleri gözden geçirin ve bu sefer gerçekten nasıl yapacağınızı düşünün.

Sigarayı bırakmak için bir plan yapın

Kendinize bir söz verin, bir tarih belirleyin ve ona bağlı kalın.

Zorlandığınızda, kendinize “tek bir sigara bile içmeyeceğim” deyin ve istek geçene kadar buna bağlı kalın.

Zor olabilecek zamanları düşünün ve günlük yaşamınızı planlayarak sizi zorlayabilecek ortamlardan uzak durmaya çalışın.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin

Yemekten sonra sigara içmekten çok mu keyif alıyorsunuz? ABD’de yapılan bir araştırma, et dahil bazı yiyeceklerin sigara içme isteğini daha fazla artırdığını ortaya koydu.

Peynir, meyve ve sebzeler de dahil olmak üzere bazı gıdalar, sigaranın tadını kötüleştirir. Bu nedenle pizza, biftek ya da hamburger yerine bir sebze yemeği tüketmeyi tercih edin.

Yemek saatleri ve sonrası alışkanlıklarınızı da değiştirebilirsiniz. Sofrayı hemen toplamak ya da sigara içmediğiniz bir odaya geçerek bir süre orada vakit geçirmek sigara içme isteğini azaltmaya yardımcı olabilir.

İçeceklerinizi değiştirin

Yukarıda bahsettiğimiz çalışmada sigara içme isteği ile içecek tüketimi de karşılaştırıldı. Gazlı içecekler, alkol, kola, çay ve kahvenin sigaradan alınan keyfi artırdığı tespit edildi.

Dışarıdayken daha fazla su ve meyve suyu için. Bazı insanlar sadece içeceklerini değiştirmenin bile sigara içme isteklerinde belirgin bir azalma sağladığını belirtiyor.

Sigarayı ne zaman arzuladığınızı belirleyin

Sigara içme isteği en fazla 5 dakika sürer. Bir tane yakmadan önce 5 dakikalık stratejilerin bir listesini yapın. Örneğin, bulunduğunuz ortamdan 5 dakikalığına ayrılabilir, egzersiz yapabilir veya yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Ve şunu düşünün: sigara ve içkiyi birlikte tüketmek ağız kanseri riskini 38 kat artırır.

Sigara içmeyen arkadaşlar edinin

En iyi arkadaşlarınız sizin gibi sigara içiyor olabilir ancak sigarayı bırakmak istiyorsanız, bir süreliğine sosyal ortamlara sigara içmeyen kişilerle girmelisiniz. Sigara içmeyen arkadaşların hayatlarını değerlendirin ve size göre artılarının bir listesini yapın. Emin olun aynaya baktığınızda bu listedeki birçok şeye sahip olmak isteyeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*