Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı Resim

Sigara içenlerin ve içmeyenlerin cilt görünümleri arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Sigara içen kişilerin cilt görünümleri genellikle sarı ve lekeli bir görünüme sahiptir. Bunun yanında soluk bir cilt yapısı bulundurduklarını da söylemek mümkündür. Bu yüzden sigara içen kişilerin içmeyenlere göre ciltlerine daha fazla özen göstermeli ve cilt bakımlarını farklı şekilde yapmaları gerekmektedir. Sigara içenler için cilt bakımı önerileri nelerdir? bunları daha yakından inceleyelim ve sizlere bu konuda çeşitli tavsiyeler vermeye çalışalım.

Sigara içenler için cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Sigaradan kaynaklı oluşan cilt sorunları için çeşitli maskeler kullanılmaktadır. Sigara içen kadınlar için cilt bakımı yapma konusunda sunacağımız önerilerden ilk armut maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Armut maskesi sadece sigara içiminden kaynaklı problemler için değil, aynı zamanda güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri için de önemli bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle güneş ışınlarından cildi zarar görmüş kadınların armut maskesi uygulaması mümkündür.

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı (1) ResimArmut maskesi gerekli malzemeler

– 1 çorba kaşığı yoğurt

– 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

– 1 çay kaşığı karbonat

– 1 adet armut kabuğu

– 2 – 3 damla kadar limon suyu

Armut maskesi hazırlanışı

Maskenin hazırlanışında öncelikle bu malzemeler güzelce karıştırılır. Karıştırma sırasında karbonat köpürecektir. Köpürmenin ardından leke meydana gelen vücut bölgelerine maske uygulanır ve ortalama 10 – 15 dakika kadar maske cilt üzerinde bekletilir. Yeteri kadar beklemenin ardından leke olan bölgedeki maske soğuk su ile yıkanır ve bu işlem belirli periyotlarda uygulanır. Kadınlarda sigara içenler için cilt bakımı göz ardı edilmemesi gereken bir husustur. Çünkü lekeli bir cilt istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle armut maskesinin haftada 1 kez olmak kaydı ile aksatılmadan uygulanması tavsiye edilir. Uygulamanın gerçekleştirilmesi ardından ise kesinlikle güneşe çıkılmaması ve akşam saatleri olsa da kesinlikle güneş koruyucu sürülerek güneşe çıkılması belirtilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*