Şifon Elbise Modelleri 2017

Şifon, ince, şeffaf bir kumaş türüdür. İpek iplikle dokunmuş çok yumuşak bir dokusu vardır. Şifon kumaş pek çok yerde kullanılır, elbiselerde ise son yıllarda epey fazla gündeme gelmektedir. Şifon güzel görünümünün yanında oldukça da rahat kullanılıyor. Yumuşak dokusu, oturup kalkarken ve hareket ederken rahat davranma imkanı sağlıyor. İnce bir kumaş olduğu için daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edilen şifon elbiseler narin bir yapıda olduğundan, kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Şifonun elbise de kullanımında sınır yoktur. Çocuk kıyafetlerinden tutun her yaş grubunda şifon detay veya elbiselere rastlamak mümkündür. Şifonun belki dezavantajı hafif olmasından dolayı rüzgarda uçuşacağından dikkatli olmak gerekmesidir. Son yıllarda abiyeler de şifon kullanımını çok görüyoruz. Genellikle kabarık abiyeler de üst kuşam olarak kullanılan şifonun çok naif bir havası var. 2017 elbiseler de şifon kullanımına bu yazımızda değineceğiz.

Uzun Şifon Elbiseler

Şifon kumaş, uzun elbiselerde oldukça çok kullanılıyor. Zarif ve kendi halinde uruşu ile bayanlar tarafından sevilen şifon elbiseleri kullanmak da bir o kadar kolay. Hareket etme kolaylığı sağlayan şifonlar, renkli tasarım ve farklı tarzlarla karşımıza çıkıyor.

  • Şifonlar ekseriyetle abiyelerde kullanılıyor. Bunun sebebi galiba duruşa kattığı güzellik. Bazen saten veya başka tür bir kumaşın üzerinde detay biçiminde kullanılan şifonlar da elbiseye uçuş uçuş bir görünüm vererek hareket katıyor.
  • Şifon elbiselerin her rengi ayrı güzel duruyor. Koyu renk elbiselerde bile farkını ortaya koyan şifon kumaş, straplez model abiyelerin etek kısmında tek başına zarafetli bir görünüm oluşturmayı başarıyor.
  • Rengarenk şifonlar da 2017 modasına dahil. Yz aylarında günlük elbise olarak veya abiyelerde rengarenk tasarımlara rastlamak mümkün.
  • Tesettür elbiselerde de şifon kullanımı oldukça fazla. Tek renk şifon abiyelere yine şifon kumaştan eklenen pelerinlerle abiyeler artık çok havalı. Sadesi bile oldukça göz alıcı duran şifon elbiselerde işlemeler de kullanılabilir.
  • Şifonlar da puantiye kullanımı da rastladığımız durumlar arasında. Daha çok günlük yaşamda tercih edilen bu elbiseler de rahat görünümüyle dikkat çekiyor.

Kısa Şifon Elbiseler

Kısa şifon elbiseler de abiye ve günlük yaşantı için olmak üzere ikiye ayrılıyor.Abiyelerde canlı renkler şifonun kendini daha iyi gösterebilmesi adına daha çok kullanılıyor.

  • Sırt dekolteli tasarlanan bu şifon elbisede oldukça parlak bir renk seçilerek, elbisenin kumaşı ve kendini göstermesi sağlanmış.
  • Pastel renkler de şifon elbiselerde kullanılıyor ancak bu durumda biraz detaylarda gösterişli uygulamalar gerekiyor. Dantel ve ışıltılı bir kemerle süslenen bu elbiseler ihtişamlı görüntüye sahip oluyor.
  • Günlük yaşamda kullanılan mini şifon elbiseler, renkli ve çiçekli tasarımlarla 2017’de vitrinlerde yerini alıyor. Şifon içinde kumaş olmadığı zaman transparan görünüm oluşturan bir kumaş türü. Bu durumu kollarda kullanmak elbiseye farklı bir hava katıyor. İnce bir kemer de eklenebilen bu elbiseler, sosyal yaşamda rahatlıkla tercih edilebilir. Sadece rügara dikkat etmek gerektiğini vurgulamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!