Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar Hangileridir?

Sermayesiz Bayilik Veren Firmalar Hangileridir Resim

Günümüzde hemen her sektörde kendi işletmesini kurmak isteyenlere sermayesiz bayilik veren firmalar bulunmaktadır. Bayilik başvurusunda bulunanlardan sadece gerekli şartları sağlamalarını isteyen firmalar, ayrıca farklı sektörlerde karşımıza çıkmaktadır. Gıda sektöründen çiğ köfte sektörüne, elektronik sektöründen mobilya sektörüne kadar bayilik hizmetleri veren birçok firma ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Sermayesiz bayilik veren firmalar nelerdir?

Sermayesiz bayilik veren firmaların ilk amaçları kurumsal olarak genişleme amaçlıdır. Yani ülke genelinde adını duyurmak isteyen firmalar, belirlenen koşulları sağlayan kişilere herhangi bir sorun oluşturmadan bayilik vermektedir. Ayrıca sermayesiz bayilik veren firmalar 2014 yılın içerisinde de aynı şekilde bayilik hizmetlerine devam etmekte ve sektörde büyüme gösterme amaçlı istenen koşulları sağlayan kişilere bayilik vermektedir. Bu bayilerden bazılarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

–          Sampi Pide

–          Tefal

–          Çilek Mobilya

–          Lezizhan Çiğ Köfte

–          Yesa Çiğ Köfte

–          Çiğköftemiss

sermaye talep etmeden bayilik hizmeti veren firmalara arasında karşımıza çıkmaktadır. Firmalardan bazıları bayilerinden sadece isim hakkı bedeli talebinde bulunabilmektedir. Ayrıca bayi mekanlarında diğer firmalar gibi hassas davranılmaktadır. Bayilerin işlek caddelerde açılmasını talep eden firmalar, kurumsal konseptlerini bayi içerisinde yerleştirmektedir. Bunun yanında bayiler içerisinde ilgili firma dışında başka bir firmaya ait ürünlerin satışının yapılması yasaktır. Bu nedenle bayilik alan kişilerin en başından bu kuralları kabul ettiği var sayılır. Bayiler belirlenen kuralların dışına çıktığında firma, tek taraflı olarak bayilik anlaşmasını iptal etme hakkında sahiptir. Bu nedenle bayilik açmaya hak kazanan kişilerin öncelikle bayilik anlaşmasında gerekli olan şartları hiçbir zaman için ihmal etmemeleri tavsiye edilmektedir.

Sermayesiz bayilik hizmeti veren firmalar ile ticarete atılmak isteyen birçok kişi çeşitli sektörlerde yerini almaktadır. Ancak her firmanın sermaye bedeli talep etmediğini söylemek mümkün değildir. Özellikle ülke genelinde belirli bir konuma ulaşmış ünlü popüler markalar kurumsal gelişimlerini düşünmeleri nedeniyle belirli oranlarda sermaye talebin bulunmaktadır. Çünkü marka, her an kendi bünyesinde yapacağı değişiklik ile konsept değişikliğine gidebilmekte ya da kurumsal gelişim açısından birtakım revizyonlar yapabilmektedir

Nazan Karakaya hakkında 1430 makale
Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı mezunuyum. Günümüz modasını ve son trendleri yakından takip etmeyi seviyorum. Bunun yanı sıra insanlara önerilerde bulunmayı ve değişik kombinler meydana getirerek herkesin kendisine yakışanı bulmasına yardımcı oluyorum. Paylaşacağım konularda sizlerden de fikir almak beni mutlu edecektir. Fikirlerinizi ya da görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

2 yorum

  1. bu sermayesiz işlerde anlamadığım bişey var. yani hiç sermaye gerkemiyor mu? direkt başvuruyosunuz ve bayinizi firmanın kendisimi açıyor tüm girdeleir ile ?

    • Tam olarak öyle diyemeyiz. açacağınız dükkanla ilgili tüm masrafları siz yapıyorsunuz. Ancak bu tür firmalar bir miktar destek oluyor, mesela çiğköftemis 100 kga yakın bedelsiz çiğköfte veriyor. Diğerleri de farklı şekillerde destek oluyor, ayrıca destek verme şekilleri zaman zaman da değişiyor. Kampanya gibi.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*