Selülit Giderici Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Selülit yeteri kadar hareketli olunmamasından dolayı meydana gelen bacak problemleri arasında yer alır. Selülit oluşmasında birtakım faktörler etkilidir ve selülit problemleri ile karşı karşıya kalmamak için öncelikle etken faktörlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Sıkı çoraplar, sıkı pantolonlar ve uzun topuklu ayakkabılar bacaklarda kan akışının yavaşlamasına neden olur. Bunun ardından ise yağlar hareket etme imkanı bulamaz ve selülit oluşumu adına uygun ortam meydana gelir. Bacaklarda olumsuz görüntülerin meydana gelmesine neden olan bu problem, selülit giderici bitkisel çözüm yöntemleri ile yok edilebilmektedir. Şimdi bu bitkisel çözümün neler olduğuna daha yakından göz atalım.

Selülit giderici bitkisel çözüm tarifi

Selülit tedavisinde kadınlar genelde çeşitli diyet yöntemlerine başvurmaktadır. Ancak diyet seçiminde oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü yapılan diyetin selülitler için ters etki yapması muhtemeldir. Diyetin yanında kan dolaşımını hızlandırıcı etkilere sahip olan selülit giderici bitkisel çözüm yöntemleri de bulunmaktadır. Karışım için gereken malzemeler ve hazırlanışı aşağıdaki gibidir.

Selülit giderici bitkisel karışım

Gerekli malzemeler;

– 9 – 10 damla kadar biberiye yağı

– 1/2 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 1/2 tatlı kaşığı susam yağı

– 9 ya da 10 damla kadar portakal yağı

– 12 damla kekik yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm yağlar püskürtme şeklinde birbirine karıştırılır ve ardından hazırlanan karışım masajla beraber bacaklara yedirilir. Bacaklara sürülen karışım yaklaşık olarak 30 dakika kadar cilt üzerinde bekletilir. Bunun ardından ise bacak lifi ile bacaklar ovularak yıkanır. Karşımın haftada iki kez uygulanması selülitler için yeterli olmaktadır.

Selülit özellikle gün içerisinde yeteri kadar hareket etmeyen ve çalışma hayatında sürekli oturan kadınlarda daha fazla görülmektedir. Ancak selülit giderici bitkisel çözüm uygulamaları ile meydana gelen selülitlerden doğal yollarla kurtulmak genelde mümkün olmaktadır. Hazırlanan karışımın dikkatli bir şekilde uygulanması istenen sonuçların ortaya çıkması adına yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!