Sebamed Yeni Doğan Şampuanı Kullananlar

Bebeğinizin hassas cildi için en uygun olanı tercih etmek istiyorsunuz. Bunun için yeni doğan şampuanı söz konusu olduğunda seçici olmanıza hak veriyoruz. Bu konuda yıllardır araştırmalar yapan ve cilt bakımı konusunda son derece kaliteli ürünler piyasaya süren sebamede güvenebilir misiniz? Bu sorunun cevaplarını sizler için araştırdık.

Sebamed Yeni Doğan Şampuanı Nasıl

Öncelikle bu konuyu çok fazla girizgah ile bunaltmadan yorumlarımı yazmak istiyorum. Ben kendim içinde çocuklarım içinde yıllardır sebamed kullanan birisiyim. Ara sıra macera arayıp farklı markalardan yana tercihimi kullansam da dönüp dolaşıp sebamed kalitesine geri dönüyorum.

Bu marka yeni doğan şampuanı ile şu ana kadar alışık olduğumu bebek şampuanı imajının biraz dışına çıkmış. Nedenine daha sonra geleceğim. Şampuan ve diğer ürün başlıkları hakkında bilgi almak isterseniz kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz.

Sebamed Şampuan İçeriği

Bu ürünün bebeğinizin cildine uygun olarak üretildiğini düşünmemeniz için pek bir sebep bulunmuyor. Cilt derisi ve saçlarına tam olarak bakım yapıyor. pH 5.5 içeriği ile asidik – bazik oranını tam olarak sağlıyor. Tahriş riski neredeyse yok denecek kadar az olduğu için bazen kendi kendinize şunu sorabiliyorsunuz. Acaba bende mi kullansam?

Parfüm ve paraben içermemesi de diğer şampuanlardan ayrılan bir özellik olarak ön plana çıkıyor. Tabi ki bir takım maddeler bulunuyor. Bunu içindekiler kısmına bakarak öğrenebilirsiniz. Ben çoğunluğu Avusturya ve Almanya kaynaklı bebek & anne sağlığı forumlarından bilgi edinerek bu ürünü kullanmaya karar vermiştim. Aslına bakarsanız bu ürünün Almanya üretimi olduğunu da söylemek gerekiyor.

Ne Kadar Kullanılmalı

Kullanma önerilerinde tam net bir bilgi vermemiş. Ben bebeğim için fasulye tanesi kadar alarak kullanıyordum. Bunun bile son derece etkili bir temizleyici olduğunu söyleyebilirim.

Sebamed Olumsuz Yanları

Şu ana kadar bu ürünün olumsuz bir yanını bulmam pek mümkün olmadı. Aslına bakarsanız tam olarak olumsuz sayılıp sayılmamakla birlikte ürün içeriğinde parfüm kullanılmamış olması ürünü tamamen kokusuz bir hale getirmiş. Yani temizliğini gözlerinizle görmeseniz kokusu olmadığı için ikileme düşüp bol bol kullanmayın. Gerçek anlamda diğer parfümlü şampuanların ne işe yaradığını sorgulayacaksınız. Şimdi uzun uzun düşündüğüm zaman şöyle bir sonuca vardım ki. Aslına bakarsanız parfümlü olan şampuanları kullanmak ciddi anlamda zaman kaybı ve sağlıksız bir faaliyetmiş…

Bu konu da yorumu size bırakıyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*