Saten Abiye Elbise Modelleri 2017

 Saten Abiye Elbise Modelleri 2017

Saten, parlak ve göz dolduran dokusuyla abiyelerde çok fazla kullanılır. Abiye giymenin amacı ortamlarda dikkatleri üzerine çekmek olduğundan saten bu amaca oldukça uygun bir kumaştır. Maliyet olarak da çok pahalı olmayan bu kumaşlar 2017 yılında da oldukça çok karşımıza çıkacak. Saten şekil verme konusunda da çok estetik bir kumaş. Tek renk bile olsa şahane ve parlak bir görünüm veriyor elbiselere.

Siyah Saten Elbise Modelleri

Siyah her yılın her dönemin modası. Özel gecelerde kadınlarda en çok görülen renk olarak da siyahı söyleyebiliriz. Zarif görünümü, kusurları kapatması, ten rengini ortaya çıkarması gibi pek çok pozitif özelliği siyahı vazgeçilmez yapıyor.

  • Siyah saten elbiseler çok fazla detaya ihtiyaç duymuyor. Sadece drape kullanımı bile elbiseye gereken gösterişi sağlıyor. Straplez modası ile de birleşince 2017 saten elbise modelleri trend olmaya devam edecek gibi görünüyor.
  • Balık model siyah bir saten elbisenin hiçbir detaya ihtiyacı yok. Askılı ve gayet düz tasarlanmış elbiseler duruşuyla yeterince gösterişli.

Kırmızı Saten Elbiseler

Kırmızının cazibesi abiyede tartışılmaz. Üstelik saten bir kumaşla tasarlanan kırmızı abiyeler ortamlarda çok dikkat çekici ve cazibeli görünüm sağlıyor.

  • Kumaş saten olunca kırmızı daha bir kırmızı sanki. Bu sebeple dümdüz ve vücudu saran formda tasarlanan bu elbiseler göz dolduruyor.

Farklı Renk Saten Elbiseler

Saten daha çok canlı renklerle kullanılan bir kumaştır ya da renklerin canlı tonları diye de tabir edebiliriz. Saten elbise tercih ederken kumaşın kalitesine çok dikkat etmek gerekir. Kalitesiz bir kumaş oturduğunuzda kırışabilir ve moralinizi bozabilir veya çok kalın satenler sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Bu gibi detaylara dikkat edildikten sonra zevkinize göre bir saten elbise seçebilirsiniz.

  • Petrol mavisi bu yarı balık elbisede draplere kullanılarak kumaş hareketlendirilmiş. Beldeki taşlı toka ile elbisenin alt kısmında pile şeklinde inen saten zarif ve parlak dokusuyla ışıl ışıl parlıyor.

  • Parlak mavi saten elbisede alışılmadık biçimde dantel detaylar görüyoruz. Danteli hemen her yerde görmeye alıştık ancak saten de çok da kolay uygulanamadığından olsa gerek pek görmemiştik. Bu elbisedeki zarafet dantel ve satenin de muhteşem bir uyum sergilediğinin göstergesi adeta.

  • Büyük beden saten elbiseler de 2017 trendleri arasında. Tek renk ve kusurları kapatan bol formlarda tasarlanan saten elbiseler oldukça hoş bir görünüm sunuyor.

  • Mini elbiselerde de saten kumaş kullanımı yaygın bir durum. Küloş ve hareketli eteklerle tasarlanan mini elbiseler dısında dar ve vücudu saran mini saten elbiseler de mevcut. Renk tercihi zevklere kalırken kırmızının cazibesi yine gözler önüne serilmiş durumda.

  • Satenin parlak kumaşı tesettür elbiselerde de kullanılıyor. Düğün, nişan gibi özel davetlerde saten elbiseler oldukça çok tercih edilyor. Bazen askılı veya kısa kollu abiyeler saten bolerolarla tamamlanarak şık tasarımlar oluşturuyor. Bazen de bütünü satenden oluşan uzun kollu modeller tesettürlü bayanlar tarafından tercih ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın