Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı | Püf Noktaları

Saç rengi açıldıkça bakımı zorlaşır. Son derece iddialı bir renk olan “sarı saçlarında” bakımı sanıldığından çok daha zor olabilmektedir. Bu durumda parlak ve canlı kalması beklendiği için öncelikle doğru bakımın yapılması şarttır. Peki ama sarı saçların bakımları nasıl yapılmalıdır? Bunun için hangi yolları izlemek daha mantıklı olacaktır? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık…

Sarı Saç Bakımında İlk Adım

Öncelikle cilt renginize uyumlu bir ton ile başlamanız gerekmektedir. Normalde doğal saç renginin 2 ton açığı ile başlanması tavsiye edilse de, saç tipiniz, cilt renginiz ve diğer koşullar göz önüne alındığı zaman en doğru tercihi kuaförünüzle birlikte vermeniz gerekecektir. Saç bakımı sevmediğiniz saçlardan uzak durmalıdır. Bu sebeple beyaz ciltli bayanlar veya saç rengini pek sevmeyen kişiler için öncelikle uzun soluklu bir saç rengi/tonu beğenilmelidir.

ankara sınırsız escort

İlk kez sarı deniyorsanız! Saçlarınızın daha kolay yıpranacağını ve basit hava değişimlerinde bile kırılgan olabileceğini kabullenmeniz gerekmektedir.

Nemlendiriciler Önemli

Önceden kullandığınız şampuan ve saç kreminizi değiştirmeniz gerekebilir. Saçlarınızın nem isteği bu süreç içerisinde daha da artacağı için nemlendirici özelliği yüksek bir şampuan denemeniz gerekebilir. Bunun dışında saçlarınızı maşa ve düzleştiricilerden de bir süreliğine uzak tutmanız yerinde bir karar olacaktır.

Güneşten Uzak Durmalı

İlk kez saç rengini sarıya çevirenler için güneş ışınları da zarar verici etkileri ile ortaya çıkabilir. Doğrudan gelen güneş ışınları saçlarınızın görünümünü bozabilir ve kolay yıpranmasını sağlayabilir.

Hangi Saç Maskesi Tercih Edilmeli

İnternette saçını sarıya boyayanlar hangi saç maskesini tercih etmeli sorusunun cevabı ne yazık ki bulunmamaktadır. Bunun yerine işin uzmanlarına danışmak en doğrusu olacaktır. Sarı saç elde edilirken saçlar yıpranacağı için badem yağı maskesi onarıcı ve bakım yapıcı etkisi ile tercih edilebilir. Bunun dışında kolay uzamasını sağlayan biberiye maskesi saçlarınızın eski görüntüsüne daha kolay bir şekilde kavuşmasını sağlayacaktır. Benim kendi denediğim zeytinyağı maskesi de saçların bakımının yapılması için son derece avantajlı bir maske olarak ön plana çıkmaktadır.

Özetle Toparlayacak Olursak

  • Saçınızı ilk kez sarıya boyayacaksanız cilt analizi yaptırın ve bir uzman tavsiyesi alın.
  • Saçlarınızın başlangıçta çok yıpranacağını ve kırılacağını unutmayın.
  • Düzenli olarak bakım yapmanız için maskeleri evde kendiniz hazırlayın.
  • Beğenmemeniz durumunda saç renginize değilse bile saçlarınıza toparlanması için biraz süre verin.
  • Saçlarınızı aşırı sıcaktan ve hava değişimlerinden; hava kirliliğinden, aşırı sıcak veren (düzleştirici, saç maşası) cihazlardan ilk haftalarda uzak tutun.

Boyanma esnasında saçlarınıza ekstra kimyasallar temas edeceği için adapte olması için biraz zaman geçmesi gerekmektedir. Bu durumda zamana yayarak süreci uzatmayı deneyebilirsiniz. Sağlıklı günler diliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*