Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Nasıl Olur?

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Nasıl Olur Resim

Dolgun ve bakımlı saçlara sahip olmak için yapmanız gereken çok basit. Artık gereksiz yere kuaförlere para vermeye gerek kalmadan çok cüzi miktarlarla sağlıklı saçlar için bakım yapmanız mümkün. Nasıl mı? İşte size bunu nasıl yapmanız gerektiğine dair bazı ipuçları.

Sağlıklı saçlar için bakım nasıl yapılır?

Saçınızda kırılmalar, yıpranmalar sonucu oluşan cansızlıkları yılan yağı kullanarak asabilirsiniz. Sağlıklı saçlar için doğal yöntemler arasında yer alan yılan yağı ile saçınızın eski sağlığına çok kısa sürede nasıl kavuştuğunu ve gözle görülür bir düzelmenin olduğunu gördüğünüzde bu büyük değişime inanamayacaksınız. Saç dökülmesine de çok fazla faydası olan yılan yağı, yeni saç köklerinin çıkmasına yardımcı olmakta ve bu sayede saçlarınızın daha gür ve bakımlı bir hal almasına imkan tanımaktadır.

Sağlıklı-Saçlar-İçin-Bakım-Nasıl-Olur1 ResimGünlük olarak kullandığınız saç spreyleri, saçınıza uyguladığınız fön, maşa vs. sonucu saçınızda meydana gelen yıpranmaları çok çabuk ve kısa sürede eski haline getiren yılan yağı şampuanını da kullanabilir ve aynı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sağlıklı saçlar için yılan yağı nasıl kullanılmalıdır?

İlk kez yılan yağı kullanacaklar için Valensey yılan yağını bir hafta boyunca her gün olmak kaydıyla günde 1 defa kullanılmaldır. Her gün saç diplerine uygulanan yılan yağını saç diplerimize masaj yaparak uygulayın. On dakika kadar saçımıza masaj yaparak yılan yağını iyice yedirmeyi ihmal etmeyin. Daha sora on dakika yılan yağı uygulanan saçınızı bir tülbent ile sarın. Yaklaşık 45 – 30 dk. kadar bekledikten sonra, saçınızı uygn bir şampuan ile güzelce yıkayın. Sağlıklı saçlar için bakım yapmanın en etkili yolarından biri olan yolan yağı, bir hafta içerisinde saçınızda gözle görülür bir çoğalma meydana getirecek, bunun yanı sıra daha dolgun, gür ve bakımlı bir saça sahip olduğunuzu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Saçınızda gözle görülür değişimleri gördükten sonra yılan yağını haftada üç gün uygulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde saçınızın eskisinden daha sağlıklı ve parlak olduğunu göreceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*