Sağlıklı Kahvaltılık Önerileri

Uzmanların günün en önemli öğünü olarak bahsettikleri kahvaltı hakkında yapılan doğru bilinen yanlışları, kahvaltılık önerileri ve pratik ve hızlı tarifleri sizler için bir araya topladık. Dilerseniz forum bölümüne üye olarak paylaşımlarımıza buradan destek olabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım…

Sağlıklı ve Lezzetli Kahvaltılık Önerileri

Kahvaltı söz konusu olduğunda öncelikle kızartmalar, aşırı yağlı kahvaltılıklar ve fındık/çikolata kreması akıllara gelmektedir. Her ne kadar büyük bir kısmımız kahvaltıyı çay ile birleştirmiş olsa da çok demli çayın zararlı olabileceği de unutulmamalıdır.
bedava bonus veren bahis siteleri
Hem doymak hem de sağlıklı olmak istiyorum diyorsanız bunları azaltmanız gerekebilir. Özellikle pazar kahvaltısı önerilerinde ağır kızartmaları menüden çıkarmanın şimdi tam zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

Kahvaltı İçin Yeşillik Tabağı

Kahvaltınız için mevsim yeşilliklerinden oluşan bir tabak muhakkak başrolde olsun. Bunun dışında tat olarak uyumlu olan peynirlerle ayrılmaz bir ikili oluşturulabilir. Yeşilliklerin yanı sıra elma, armut, kuru kayısı ve incirden oluşan bir tabakta hazırlanabilir.

Kış ayları için turunçgillerden oluşan bir tabak yaz için karpuz ve kavun ikilisi de sağlıklı kahvaltı tabakları için olmazsa olmazlar arasında yer alacaktır. Web sitemizde elmalı pay tarifini yulaf ezmesi ile birlikte hazırlayabileceğiniz basit tarifler bulunmaktadır. Dilerseniz bu tarifleri de kullanabilirsiniz.

Yulafın Tadına Alışın

Yulaf ezmesi ile gerçekten lezzetli tarifler hazırlanabilir. Pratik kahvaltılar için olduğu kadar sağlıklı kahvaltılık önerileri içinde yulaf ezmesi, yoğurt ve ince ince dilimlenmiş muz kullanılabilir. Aynı üçlüyü kuru kayısı ve incir dilimleriyle de oldukça sağlıklı bir şekilde hazırlamak mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda kahvaltılık önerileri için farklı tarifleri de deneyebilirsiniz. Söz konusu olan sağlıklı olması ise fazla kalori içermemesi gerektiği de unutulmamalıdır. Fıstık ezmeli waffle son derece lezzetli bir kahvaltılık önerisidir. Yalnız kalorisine göz attığınız zaman bu kahvaltılık önerileri biraz fazla kaçabilir.

Kahvaltılık Ekmek Tercihi

Ekmek tercihinde de sağlıklı olandan yana kahvaltılık önerileri denenebilir. Genellikle diyet listelerinde bir yada iki dilim kahvaltılık ekmek tavsiye edilmesine rağmen bu önerileri biraz daha esnetebilirsiniz. Tariflere kısaca değinmek gerekirse:

 • Yumurta ile hazırlanan:
  Omlet, menemen, haşlanmış yumurta
 • Süt ile hazırlanan:
  Yulaf ezmesi, meyve karışımı
 • Ekmek ile hazırlanan:
  Tatlı tost, kaşarlı tost
 • Klasik kahvaltılık:
  Zeytin, peynir, mevsim yeşillikleri

Hazırlanabilir tabi ki bunlar son derece kolay hazırlanıyor olmasına rağmen kalorileri göz önüne alınarak abartıya kaçmamak gerektiği de unutulmamalıdır. Yorumlarınızı bekliyoruz. Size yol göstereceğini düşündüğümüz bazı kahvaltılık önerileri görselleri:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*