Saçların Elektriklenmemesi İçin Yapılması Gerekenler Neler?

Bazen saçların elektriklenmesinden ve  kabarmasından bir çok kişi rahatsızlık duyar. Özellikle kuru ve soğuk havalarda, havadaki nem miktarı az olduğu için saçlar daha çok elektriklenir. Bu durumdan kurtulmak için saçların elektriklenmemesi için yapılması gerekenler neler bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Saçların elektriklenmemesi için neler yapılmalıdır?

Saç Ürünleri

Saçlarınızın elektriklenmesinden kurtulmak için bazı şekillendirici veya nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz. Nemlendirici  kremlerle saçlarınızı yıkadığınızda veya saç bakım kremleri kullandığınızda saçlarınız ağırlaştığı için oluşan elektriklenmeler ve kabarıklıklardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca saç spreyleri de bu durumdan kurtulmanızda etkili saç ürünlerinden birisidir.

Metal Eşyalar

Saç ürünlerinin elinizde bulunmaması durumunda da bazı yöntemlerle de elektriklenmelerden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler sizlere her ne kadar garip gelsede örneğin metal askılıkları saçlarınıza sürerek saçlarınızda oluşan elektriklenmeler ve kabarıklıklara son verebilirsiniz.

Saç Fırçaları

Bazı saç fırçaları saçlarınızın elektriklenmesini yoğun olarak artırdığı gibi uygun seçilmiş bazı saç fırçaları da saçlarınızdaki elektriği en aza indirir. Saçların elektriklenmemesi için kullanılan saç fırçasının sentetik yapılı olmamasına özen gösterilmesi gerekir. Özellikle ahşap yapılı saç fırçalarını tercih edebilirsiniz. Ahşap yapılı saç fırçaları sentetik yapılı saç fırçalarına oranla elektriklenmeyi daha çok önler.

Saçların elektriklenmemesi için bitkisel çözüm yöntemi

saclarin-elektriklenmemesi-icin-yapilmasi-gerekenler-neler2 resimGerekli malzemeler;

– 1/2 bardağı zeytinyağı

– 2 adet yumurta

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Yumurtaları herhangi bir kab içerisinde güzelce çırpın. Ilık olan zeytinyağını içerisine ekleyin. Zeytinyağının çok fazla sıcak olmamasına özen gösterin. Hazır olan karışımdan saçlarınıza yedirerek sürün ve bir bone ile sarın. Yaklaşık 2 saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu formül saçların elektriklenmemesi için bitkisel çözüm yöntemlerinden birisidir. Hafta da 1 defa uygulamanız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!