Saçları canlandırmak için öneriler

Güzel bir bahar ayında, elbette saçlarınız ve vücudunuz yenilenmeyi hak ederken, canlılık konusunda da birkaç öneri sizlere yardımcı olabilecektir. İşte saçlarınıza canlılık kazandıracak bazı yöntemler.

1.PRP

bal_58106af1-f740-4b3b-9d5c-1013170e86bb_11

Sağlıklı saçlar için genel olarak tercih edilen bir yöntem de PRP’dir. PRP, kişinin kendi kanı kullanılarak elde edilmekte olan bir biyolojik ilaç olarak bilinmektedir. İlk olarak, ani bir şekilde saç dökülmelerinde etkili olarak kullanılıyor. Elde edilen novitamin ile birlikte, yapı taşları saç köklerine enjekte edilerek destek veriliyor. Bu tedavinin etkisi ise ortalama 3 ay sonra kendini gösteriyor.

  1. Taze hücre

Taze hücre yöntemi ile saçlar eski sağlığına kavuşabilir. Yeni yöntemler arasında sayılan bu yöntem ile birlikte, zayıflamış olan saç kökleri ve yıpranmış hücreleri yenilemektedir. Karın bölgesinden alınan yap ile birlikte, laboratuvarlarda bazı işlemlere tabi tutularak, ayrıştırılmaktadır. Saçın güçsüz olan noktalarına uygulanarak, güçsüz olan bölgelere destek veriliyor. Böylelikle doku kalitesi artırılarak saçlar daha bir canlılık kazanıyor. Bu yöntem ile en ince tüyler bile canlılık kazanırken, bayanların tercih ettiği bir uygulama.

  1. Lazer yöntemi

 

Bu yöntem de, incelmiş saçlara uygulanan yöntemler arasında. Düşük seviye de lazer enerjileri kullanılmaktadır. Bu yöntemin etkisi ise, güçsüz olan saç foliküllerini uyararak, saç dolgunluğu ve yoğunluğu kazandırmasıdır. Bloke edici enzimlerden dolayı saçlar kalitesini yitirirken, düşük seviyeli lazer uygulaması ile bu sorunlar ortadan kaldırılıyor. Bilimsel bir fotobiyoterapi kapsamında yer alan bu yöntem, kan dolaşımı arttığında gerçekleşirken, Amerikan sağlık kuruşu, FDA tarafından onaylanmış olan bir lazer uygulamasıdır.

  1. Vitamin uygulaması

saç-güçlendirmek

Mezoterapi, yine saçlara dolgunluk ve canlılık kazandırmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesi. Bu işlem esnasında, saçlara;

  • Vitamin
  • Kan dolaşım düzenleyiciler
  • Elastin
  • Kolajen
  • Tetikleyici ve keratin

Uygulanmaktadır. Bu yöntem ise genel olarak, saç dökülmeleri ile karşılaşan bayanlarda ve güçsüz saçlara sahip kişilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cansız saç problemlerinizi bu yöntem ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Nasıl uygulanıyor?

Uygulama şekli ise, oldukça ince uçlara sahip olan iğneler ile birlikte, saç derisine uygulanması ile gerçekleşmektedir. Oldukça kolay ve kısa süreçli olan yöntemlerden olabilir.

  1. Detoks uygulaması

Saç detoksu, saç dökülmelerini engellemek üzere kullanılan bir yöntem olurken, saçın da daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesinde yardımcı olmaktadır. İlk olarak saç kirden arındırılıyor ve vitamin takviyeleri yapılıyor. Saçları ve saç diplerini derinlemesine temizlerken, kepek oluşumunu da ortadan kaldırıyor. Saça parlaklık kazandırması da diğer özelliklerden olurken, matlık ve kuruluk yaşayan bayanlarda da etkili bir yöntem. Temizlik sırasında gözenekler açılmakta olurken, açılan gözeneklere ise mezoterapi uygulanarak, destekleniyor. Lazerle kan dolaşım hızı da artırılırken, önemlidir destek veriyor.

  1. Saç maskesi

Saç kalitesini yükseltebilmek için ve saçlarınıza canlılık kazandırabilmek için evde uygulanabilecek bir yöntem. Bunun için ise, yaş maya, avokado ve badem yağları yeterli olacaktır. Saç kalitesini artıran bir içeriğe sahiptir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!