Saça Sıcak Yağ Masajı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, yapacağınız en etkili bakım yöntemlerinden biri sıcak yağ masajıdır. Çünkü saça sıcak yağ masajı saç tellerini beslediği gibi bunu saç derisi için de yapar. Sıcak yağ masajı genelde saçlarında aşırı yıpranma meydana gelen, saç uçlarında kırılma oluşan ve saç derisi kuruluğu yaşayan kişilere tavsiye edilir. Ortalama 2 ya da 3 gün sonra etkilerini gösteren bir saç bakım uygulamasıdır.

Saça sıcak yağ masajı yöntemi ve uygulanışı

Etkilerini kısa süre içerisinde gösteren ve saçlarda istenen sonuçlar meydana getiren saça sıcak yağ masajı, saçlarda yaşanan problemleri giderme konusunda oldukça önemli bir konumda yer alır. Pek çok kadın saçlarında yaşadığı problemleri gidermek için yöntemi tercih etmektedir. Şimdi yöntemin içeriğine daha yakından göz atalım.

Saça sıcak yağ masajı tarifi

Gerekli malzemeler;

– 3 damla limon yağı

– 3 yemek kaşığı kadar jojoba yağı

– 2 yemek kaşığı kadar badem yağı

– 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Yukarıda verilen ölçüler standart ölçüler olup saç yoğunluğuna göre artırılabilir ya da azaltılabilir. Maskenin hazırlanışında yağlar bir teflon tava içerisinde kısık ateşe bırakılır. Bir miktar ılıtma işleminin ardından sonra ateşten alınır ve genişçe bir kap içerisine boşaltılır. Bunun ardından parmak uçları ile saç derisine masaj yapılarak saçların tamamına uygulanır. Masaj ne kadar fazla yapılırsa saç derisinde kan dolaşımı o derece hızlanır ve bu durumda daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Uygulamanın ardından saçların taranması ve bir havlu ile sarılması gerekir. 30 dakika kadar saçlarda bekletilen karışım yıkama işlemi ile saçlardan arındırılır.

Önemli: Saça sıcak yağ masajı sırasında boyun bölgesine damlamayı önlemek adına bir havlu koyulması tavsiye edilir. Çünkü boyuna akan yağ cildinizi yakar.

Sıcak yağ saçtan nasıl çıkarılır?

Sıcak yağın saçlardan arındırılması için öncelikle ılık su ile saçlardaki yağ oranı en aza ininceye kadar yıkama yapılır. Sonrasında ise saçlar şampuan ile yıkanır ve eğer yağın tam olarak çıkmadığı hissedilirse tekrar şampuanla yıkama yapılabilir. Çünkü uygulamanın ardından saç derisinde hiçbir şekilde yağdan eser kalmamalıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!