Saça Badem Yağı Uygulaması

Saç bakımı için geliştirilen ürünlerin yanı sıra doğal yöntemler de son zamanların tercih edilenleri arasında kendine yer bulmaktadır. Saça badem yağı uygulaması, saçta meydana gelen kırıkların önlenmesi için saçın ihtiyaç duyduğu E vitaminin karşılanması açısından çok önemlidir. Badem yağında bol miktarda bulanan E vitamini saçı besleyerek saç kırılmalarını azalabilmektedir.

Badem yağı saça neden ve nasıl uygulanır?

Yukarıda da belirtildiği üzere saça badem yağı uygulaması öncelikle saçı besleyip kırılmaların önüne geçmek için uygulanan bir yöntemdir. Aynı zamanda saça badem yağı uygulamak saçın daha nemli kalmasını ve yumuşak olmasını sağlar. Bu uygulamayla kökleri beslenen saçlar daha hacimli ve canlı durur. Ancak doğru ürünü doğru yöntemlerle uygulamak önemlidir. Biz de bu yazımızda badem yağı saça neden ve nasıl uygulanır anlatmak istedik.

Badem yağını kullanma yöntemi saçla ilgili şikâyetlerle doğru orantılıdır. Saçın daha nemli olmasını ve kuruluktan arınmasını isteyen biriyle kırılmaların önüne geçmek isteyen birinin uygulaması gereken yöntemler farklı farklıdır.

Saçların kepekten arınması ve saç diplerinin beslenerek saçın nemli kalmasını kurumasının önüne geçilmesi isteniyorsa duştan önce badem yağı uygulaması yapılmalıdır. Bu yöntemde saçın uzunluğuna göre değişken oranlarda ancak genel olarak 2-3 çorba kaşığı miktarında badem yapı alınarak önce saç diplerine sürülür. Bir miktar ayrılan badem yağının geri kalanı saç uçlarından başlanarak saçın tamamına uygulanır. Bir bone veya benzeri işlev görebilecek eşyayla saçlar kapatıldıktan sonra, saçın uzunluğuna göre yarım saat ila bir saat arasında bekletilir. Bekleme işlemi bittikten sonra duşa girilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus saçlarda badem yağı varken suyla direkt temasından kaçınılması gerektiğidir. Saç yağlı durumdayken yapılması gereken şey şampuan alınarak saça uygulamaktır. Eğer şampuan uygulamadan yağlı saç suyla temas ettirilirse yağı arındırmak zor olacaktır.

Saç uçlarının kırılmasını önlemek içinse duştan sonra badem yağı uygulamak gerekmektedir. Bu uygulamada duştan çıkıldığında saçlar tam kurumadan nemli haldeyken saç uçlarına parmak uçları yardımıyla badem yağı sürülür. Bir süre saç uçlarına masaj yapıldıktan sonra saçlar kurumaya bırakılır. Bu işlem ile saç uçlarında kırılmaların önüne geçilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*