Saç Uzatma İçin Tavsiyeler

Saç Uzatma İçin Tavsiyeler Resim

Kadınların birçoğu saçlarının uzun olmasını istemektedir. Genel bir istatistik yapıldığında en çok kadınların genelde uzun saçlara sahip oldukları söylemek mümkündür. Ancak bazı kadınlar, herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kestirmekte ve ardından hızlı bir şekilde uzamasını istemektedir. Saç uzatma için tavsiyeler vereceğimiz bu yazımızda saçları daha hızlı nasıl uzatacağını öğrenebilir ve kısa saçlarınızından kurtulabilirsiniz.

Saç uzatmak için tavsiteler nelerdir?

Eğer daha uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken sizler için sunduğumuz saç uzatma teknikleri arasından birini seçmek ve en kısa sürede uygulamak olmaktadır. Bu tekniklerden biriyle daha uzun saçlara kavuşabilir ve kısa saçlardan hoşlanmıyorsanız bir an önce uzun saçlarınız olmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağlı saç uzatma kürü

Gerekli malzemeler;

Saç Uzatma İçin Tavsiyeler1 Resim– 3 adet hindistan cevizi

– 1 avuç karanfil

– 1 bardak kadar zetinyağı

Hazırlanışı;

Kürün hazırlanmasında ilk olarak hindistan cevizi bir kap içerisinde iyice ezilir. Hindistan cevizi sert bir yapıya sahip olduğu için ufalanması tavsiye edilmektedir. Ufalama işleminin yapılması ardından ise karanfil kaba eklenir. Oluşturulan karışıma bir bardak zeytinyağı ilave edilir. Bu karışımda dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Çünkü meydana getirilen karışımın 10 gün kadar ağzı kapalı bir kapta bekletilmesi gerekmektedir. 10 gün kadar beklendikten sonra saç diplerinden başlanarak uçlarına kadar saçların tamamına sürülmektedir. Karışımın 1 hafta içerisinde 2 kere uygulanması yeterli olmaktadır. Karışımın saçlarda 1 saat kadar bekletilmesi yeterlidir. Bunun ardından durulama işlemi yapılmakta ve saçlar uzamaya başlamaktadır.

Hızlı saç uzatma kürü

Gerekli malzemeler;

– Isırgan otu

– 2 bardak su

– 2 çorba kaşığı badem yağı

Hazırlanışı;

Bilinen birçok saç uzatma kürü arasında önemli bir konumda yer alan bu kür, saçların kıza zaman içerisinde uzamasına olanak sağlamaktadır. Saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olan kürün hazırlanmasında öncelikle bir su bardağı kadar ısırgan otuna 2 bardak su ilave edilir ve karışım demlemeye alınır. 10 dakika kadar demlenen malzemelere badem yağı eklenir ve saçların öne atılarak her bölgesine sürülür. Karışımın saçlara uygulanmasının ardından 2 saat kadar saçlarda bekletilir. Bekleme sırasınsda saçlarda kaşıntı meydana gelebilir, bu ısırgan otunun  etkilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 saat boyunca saçlar kaşınsa da beklenmesi gerekir. Saçlar bu uygulama ile kısa sürede gözle görülür uzama meydana getirmektedir.

Her saç tipi için saç uzatma kürü

Gerekli malzemeler;

– Sinemaki bitkisi

– Yarım litre su

Hazırlanışı;

Kaynayan su içerisine belirli oranda sinemaki bitkisi atılır. Bu şekilde sinemaki bitkisinin sahip olduğu özler çıkarılmakta ve özlerinden arındırılmış bir hale gelmektedir. Özlerin süzülmesinin ardından hazırlanan su saçların her bölgesinin ıslanacağı şekilde baştan aşağı dökülür. Sinemaki bitkisi ile saçlar istenen oranda uzama göstermektedir. Ayrıca karışım içerisine isteğe bağlı olarak zeytinyağı ilavesi de yapılabilmektedir.

Yağlı saçlar için saç uzatma kürü

Gerekli malzemeler;

– Bir tane kırmızı turp

– 2 bardak su

– 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı;

Saç uzatma kürünün hazırlanışında ilk olarak turpun rendelenmesi gerekmektedir. Daha sonra rendelenen turp su içerisinde kaynatılmakta ve yeteri kadar kaynatıldıktan sonra yumurta sarısı su içerisine ilave edilmektedir. Karışım hazırlandıktan sonra maske şeklinde saçlara uygulanmaktadır. Yumurta genelde saçlarda hızlı bir şekilde donabilmektedir. Bu nedenle ılık su içerisine daldırılan bir havlunun hava almayacak şekilde saçlara sarılması gerekmektedir. 2 saat kadar saçlarda bekletilen karışım, bu sürenin ardından durulama işlemi ile saçlardan arındırılmaktadır. Turp suyunun saçlardaki önemli etkilerinden biri saç köklerini harekete geçirmesi ve hızlı bir uzama meydana getirmesi olmaktadır.

Siz de yukarıda açıkladığımız saç uzatma uygulamalarından birini deneyebilir ve bu şekilde saçlarınızın daha kısa sürede uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*