Saç Uzatan Yağlar Nelerdir?

Saç Uzatan Yağlar Nelerdir Resim

Saçlar belirli bir uzama hızına sahiptir, ancak dışarıdan yapılacak çeşitli etkiler sayesinde uzama hızını artırmak ve sonuç olarak saçların daha hızlı uzamasını sağlamak mümkündür. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen saç uzatma tekniklerinden biri saçların uzamasına yardımcı olan birtakım yağlardır. Şimdi saç uzatan yağlar nelerdir? ve bu yağlar saçlara nasıl uygulanmaktadır? bunlara daha yakından bakalım.

Saç uzatan yağlar nelerdir ve saçlara nasıl uygulanır?

Saçların uzamasına yardımcı olan birbirinden farklı yağ çeşidi bulunur. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan saçlara her konuda destek olan zeytinyağıdır. Saç uzatan yağlar arasında etkili bir konumda yer alan zeytinyağı, saçlara doğru bir şekilde uygulandığında istenen uzunlukta saçların elde edilmesine imkan tanımaktadır.

Saç uzatan yağlar;

Saç Uzatan Yağlar Nelerdir1 ResimZeytinyağı: Saçlara pek çok konuda yardımcı olan zeytinyağı saçların uzamasına da katkıda bulunmaktadır. Saçların uzamasını sağladığı gibi saç tellerini onaran ve kırılmalara karşı önlem alan zeytinyağı, çeşitli kürler içerisinde yer alan yağlar arasındadır. Hazırlanan kürün haftada 1 ya da 2 kez saçlara uygulanması ile daha uzun saçlara sahip olmak mümkündür.

Çörekotu yağı: Saçların uzamasında etkili olduğu gibi kaşlar için de istenen sonuçlar meydana getiren çörekotu yağı, gür saçlara sahip olmak adına önemli etkiler ortaya koymaktadır. Ayrıca çörekotu yağının badem yağı ile kullanılması saçların daha hızlı uzamasında önemli etkiler sunmaktadır.

Defne yağı: Defne yağı saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olan yağlardan biri olarak karşımıza çıkar. Yağın saç diplerine haftada 2 ya da 3 kez masaj ile beraber uygulanması saç uzatmanın hızlandırılması için yeterlidir.

Jojoba yağı: Saçların istenen bir şekilde uzamasında önemli etkiler ortaya çıkaran yağlardan biri de jojoba yağıdır. Saç diplerini besleyen jojoba yağı, aynı zamanda saç tellerini yumuşatıcı özellikler sunar. Saç uzatma konusunda oldukça etkili bir yağ çeşidi olduğunu söylemek mümkündür.

Yılan yağı: Saçın normalden daha hızlı uzamasını sağlayan yılan yağı için öncelikle şunu belirtmek gerekir ki yılan yağı yılanın kendisinden elde edilen bir yağ değildir. Saç uzatan yağlar arasında etkili bir konumda yer alan bu yağın haftada 1 ya da 2 kez saçlara uygulanması yeterli olacaktır.

Sarımsak yağı: Sarımsak yağı tüylerin yer aldığı vücudun her bölgesinde etkili bir yağdır. Saçların ve kaşların gürleşmesini sağlayan sarımsak yağı, normal sarımsak kokusu kadar keskin bir kokuya sahip değildir ve yıkandığında kolayca çıkmaktadır.

Susam yağı: Saç köklerini besleyen ve saçların hızlı bir şekilde uzamasına olanak sağlayan susam yağı, diğer yağ çeşitlerine göre daha yüksek oranda yağ bulundurmaktadır. Saçlarının daha hızlı uzamasını sağlamak isteyenler için genelde bu yağ önerilmektedir.

Badem yağı: Saç tellerini besleyen ve saçların uzamasına yardımcı olan badem yağı, saçlarını uzatmak isteyen herkesin tercih ettiği yağlar arasında yer almaktadır.

6 yorum

  1. Benim saclarim gec uzuyodu 3 haftadirli kur yapiyorum semaeki tatli badem yagi bemiks vitamin ampul karistirip haftada birkez uyguluyorum istedigim uzunlukgu elde ettim tavsiye ediyorum

  2. saçların diğer arkadaşlarıma göre çok yavaş uzuyordu. konuyla ilgili doktora gitmeden ama netten biraz araştırma yaptım. jojoba yağının saç uzatıcı etkisi olduğu söyleniyordu bende kullandım saçlarım eskiye göre belirgin bir şekilde daha hızlı uzamaya başladı.

  3. Hint yağı kullanmıştım bir ara biraz etkisini gösterdi ama yinede istediğim sonucu alamadım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine eczaneden Zigavus’un nar ekstraklı şampuanını aldım. 2 aydır kullanıyorum saçlarımın uzadığını herkes söylüyor çok mutluyum 🙂 İlk defa bir ürün işe yaradı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*