Saç Gürleştirmek İçin Neler Yapılabilir?

Saç Gürleştirmek İçin Neler Yapılabilir Resim

Kadınlarda saç problemlerinden biri de saçlarda meydana gelen seyrelmeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Önlem alınmadığında oldukça belirgin hale gelen bu durum, ilerleyen zamanlarda saçların büyük ölçüde kaybedilmesine neden olabilmektedir. Peki, saç gürleştirmek için ne yapmalı? gelin, şimdi bunlara daha yakından göz atalım.

Saç gürleştirmek için hangi yöntemler uygulanabilir?

Saç gürleştirme konusunda karşımıza çıkan birtakım bitkisel kürler bulunmaktadır. Şunu belirtmemiz gerekir ki, bitkisel yöntemler konusunda sarımsak saçların gürleştirilmesinde oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Şimdi sizlere saç gürleştirmek için bakım yapmanın en etkili yollarından biri olan sarımsaklı içerikli bitkisel kürü anlatacağız.

Saç gürleştirmek için sarımsaklı bitkisel kür

Gerekli malzemeler;

– Sarımsak yağı

– Çam yağı

– Badem yağı

– Havuç yağı

Hazırlanışı;

Saç Gürleştirmek İçin Neler Yapılabilir1 ResimBitkisel kürün hazırlanışında öncelikle her yağdan birer damla olacak şekilde bir kap içerisinde karıştırılır ve hazırlanan karışım yağ friksiyonu yapılarak saç diplerine yedirilir. Bu şekilde hazırlanan karışım, her akşam olmak kaydıyla saçlara uygulanır. Uygulamanın yapılmasının ardından saçlar bir bone yardımı ile kapatılır ve ortalama 2 – 3 saat arasında beklenir. Ayrıca isteğe bağlı olarak bone ile uyumak ve boneyi sabah açmak mümkündür. Bitkisel kürün 3 hafta boyunca açıklamış olduğumuz şekilde saçlara uygulanması gür saçlar adına önemli bir konumda yer almaktadır.

Saç gürleştirmek için maske

Kadınlar saç gürleştirmek için bitkisel kürleri uygulayabileceği gibi aynı zamanda bazı maskeleri de tercih edebilmektedir. Saçların daha gür çıkmasında etkili olan ve düzenli bir uygulama yapıldığında istenen sonuçların ön plana çıkmasını sağlayan saç maskeleri de bulunmaktadır. Gelin bu maskelerden birini daha yakından inceleyelim.

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurta sarısı

– 1 çay bardağı kadar demlenmiş çay

– 1 çorba kaşığı badem yağı

– 2 damla limon suyu

Hazırlanışı;

Maskeyi hazırlamak için tüm malzemeler bir kap içerisinde karıştırılmaktadır. Bunun ardından karışım saç diplerine iyice yedirilmekte ve bunu masaj dahilinde yapmak daha etkili olmaktadır. Maskeni saç diplerine uygulanmasının ardından 15 dakika kadar saçlar kalması yeterlidir. Bunun ardından saç tipine uygun bir şampuan ile yıkama yapmak işlemi sonuçlandırmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*