Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

sac-ekimi-sonrasi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir resim

Saç dökülmelerine karşı önlem almanın en etkili yollarından bir saç ekimi olmaktadır. Kafada saçların yeniden doğmasını sağlayan bu yöntem, iki farklı teknik altında gerçekleştirilir. Bunlardan biri fue, diğer ise fut tekniğidir. Her iki teknikte uygulama şekilleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Ancak saç ekimi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın uygulama sonrasında yapılması gerekenler hemen hemen aynıdır. Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler konusuna şimdi daha yakından bakalım.

Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler

Eğer saç ekimi yaptırdıysanız,uygulama sonrasında göz ardı etmemeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunları saç ekimi sonrası yapılması gerekenler başlığı altında sizler için bir araya getirdik ve herhangi bir şekilde yanlış bir uygulama yapmamanız için maddeler halinde aşağıda listeledik.

sac-ekimi-sonrasi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir1 resim– Saç ekiminden ortalama 48 saat sonra özel saç ürünleri kullanarak düzenli bakım yapılması gerekir.

– Saç ekiminin kafada gerçekleştirildiği bölgenin 15 gün boyunca güneşle temas etmemesi önemlidir.

– 15 gün sonra saç ekilen bölgelere fazla sarsmadan masaj yapmaya başlanmalıdır.

– Saç ekimi dışıdaki saçlar taranırken hafif bir şekilde tarama yapılmalıdır.

– Saçlara belirli bir süre fön çekilmemelidir. Bunun yerine diğer doğal yöntemler kullanılarak saç şekillendirme işlemi yapılabilir.

– Ekilen saçların çıkmaya başlaması ile saç bakım uygulamalarına geçilmelidir. Uzmanların önerdiği bakım ürünleri ile düzenli aralıklarda bakım yapılmalıdır.

Saç ekimi sonrası yapılmaması gerekenler

Saç ekimi sonrasında yapılması gerekenlerin yanında yapılmaması gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Bunları ihmal etmemek saçların daha etkili bir şekilde büyümesine ve yapılan işlemlerin tam olarak başarıya ulaşmasında etkendir.

– Saç ekiminden 5 gün sonralık dilimde cinsel ilişkiye girilmemeli ve bunun yanında spor yapılmamalıdır. Ayrıca alkol alımı önerilmez ve strestek uzak durulması gerekir.

– İlk 48 saatlik dilimde saçlar şampuan ve bunlara benzer ürünlerle yıkanmamalıdır.

– Güneş ışınlarına maruz kalınmama dikkat edilmelidir.

– Saçlar deniz suyundan zarar göreceği için ortalama 15 gün denize girilmemelidir.

– Saç ekimi yapılan kısım 3 gün boyunca dikkatli bir şekilde korunmalı ve herhangir bir yere çarpılmamalıdır.

– Saç spreyi başta olmak üzere jöle türü saç şekillendiricilerden uzak durulmalıdır.

– Saç ekimi gerçekleştirilen bölgede nemlenme meydana gelirse yumuşak bir havlu yardımı ile nemlenme giderilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*