Saç Dolgunlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Sizler için paylaştığımız saç dolgunlaştırma yöntemleri ile saçlarınızın kaybettiği, dolgunluk, parlaklık ve nemi geri getirebilirsiniz. Yazın güneşten ve kışın da soğuktan etkilenen saçlar solgun ve sönük bir görünüme bürünür. Saçlarınızı bu durumdan kurtarmak ve canlılığını tekrar kazandırmak için sizler için aşağıda paylaştığımız yöntemlerden saç tipiniz için uygun olanını seçip kullanabilirsiniz.

Saç dolgunlaştırmak için doğal yöntemler

Normal saçlar için dolgunlaştırıcı yöntem

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurta sarısı

– 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı

– 1 yemek kaşığı badem yağı

– 1 yemek kaşığı papatya yağı

– 1 yemek kaşığı kekik yağı

– Streç Film

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Öncelikle listede verilen malzemelerin tümünü uygun ölçüdeki bir cam kaseye koyup karıştırın. Hazır olan karışımdan saçlarınızın diplerine parmaklarınızla masaj yaparak yedirin. Daha sonra streçle saçlarınız hava almayacak şekilde başınızı iyice sarın. Nem oranı artarak saçlarınızın iyice beslenecektir. Bu şekilde yaklaşık yarım saat kadar durun ve yarım saat sonra saçlarınızı şampuanla güzelce yıkayarak ılık su ile durulayın. Sizlere önerdiğimiz saç dolgunlaştırmak için maske uygulamasını haftada bir kez düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınız gürleşecektir.

İnce Telli Saçlar İçin Dolgunlaştırıcı Yöntem

sac-dolgunlastirma-yontemleri-nelerdir2 resimGerekli malzemeler;

– 1 adet muz

– 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Uygun bir kabda muzu güzelce ezin. Daha sonra balı içerisine ekleyerek iyice karıştırın. Hazır olan karışımı daha önce yıkanmış ve temiz olan saçlarınızı önce diplerine ve tamamına masaj yaparak yedirin. Bu halde tam 20 dakika kadar havluyla sarılı bir şekilde bekleyin. 20 dakika doldukdan sonra saçlarınızı ılık suyla güzelce yıkayıp durulayabilirsiniz. Saçları dolgunlaştırmak için maske tariflerimizden biri olan bu yöntemi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Saç dolgunlaştırmak için yapılacak diğer yöntemler

sac-dolgunlastirma-yontemleri-nelerdir3 resimSaç kurutma makinesi ile dolgunlaştırma

Saçlarınız yıkandıktan sonra hafif kuruyup nemli hale gelince saç diplerine doğru tersten kurutulduğunda  kabararak dolgun bir görünüm kazanacaktır.

Saç sarma yöntemi ile dolgunlaştırma

Saçlarınız yıkandıktan sonra sarılıp kuruyana kadar bu şekilde kalmalıdır. Kurudukdan sonra saçlarınızda dalgalanmalar olacaktır. Eğer siz düz bir saç istiyorsanız saçınızı tersten fönleyerek dolgun saça kavuşabilirsiniz.

Saç şekillendiricileri ile dolgunlaştırma

Kullandığınız saç kremleri, şampuanları veya şekillendiricilerin hacimli bir yapıya sahip olmasına özen gösterin. Kullanılan bazı saç şekilendiricileri saçları basık bir hale sokarken bazıları da dolgunlaştırır.

Ters tarama yöntemi ile dolgunlaştırma

Saçlarınızı taradığınızda tersten de tararsanız saçlarınız dolgun ve havalı görünecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!