Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan 2019

Hatırlarsanız daha önce şampuanlar konu başlığında pek çok yazı yayınlamıştık. Dilerseniz dünyanın en iyi on şampuanı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün saç dökülmesine karşı en iyi şampuan seçeneklerine göz atacağız. Özellikle 2019 ve 2020 yılları için zamanı geldikçe bu yazıyı güncellemeye çalışacağız. Doğru bilgiye ulaşmak için kullandığınız beğendiğiniz yada memnun kaldığınız şampuanları yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan İle Önlem Alınır mı

Öncelikle cosmopolitan’da kaleme alınmış bir yazıya göz attığım zaman (ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/advice/a48958/hair-loss-reasons/) saç dökülmesinin genetik yada bir etmene bağlı olarak ortaya çıkabileceği yazılmıştır. Bu etmenler arasında B12 eksikliği, stres, hormonal dengesizlik, demir eksikliği, kilo kaybı ve yaş ilk sıralarda yazılmış. Haliyle saç kaybının nedenini bilmeden ona nasıl mücadele edeceğinizi bilemezsiniz. Yoğun saç dökülmesi ile karşı karşıyaysanız bunun sebebinin bulunması için öncelikle bir hekimden destek almanız şarttır.

Asıl konumuz şampuanlar olduğu için bu konu başlığında saç dökülmesine karşı en iyi şampuanlara daha detaylı bir şekilde eğilmeye çalışacağız. O sebepten çok da konuyu başka başlıklara ayırmadan şampuan tanıtımlarına başlayalım.

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan

Strese ve çeşitli çevresel etmenlere karşı oluşan saç dökülmesi için tavsiye edilen bir şampuandır. Her ne kadar tamamen doğal olduğu yazılsa da yorumlarına göz attığımız da bu konunun yoruma açık olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında organik acı bakla tohumlarında yer alan proteinlerle desteklenmiş bu şampuanda saç dökülmesine karşı besleme yapabilmektedir. Bu sayede saç diplerinizi uyarır ve dökülmenin önüne geçer. Tabi ki kendim bu ürünü kullanmadığım için web sitelerinde yer alan yorumları göz önüne alıyorum. Aynı zamanda fikirlerine değer verdiğim bir arkadaşımın tavsiyesi ile saç dökülmesine karşı etkili şampuanlar listemizde ilk sırada yer veriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!