Saç Derisinde Pullanma Çözüm Önerileri

Saçlarda pullanma kullanılan kozmetik ürünler ya da kuru ortam nedeniyle meydana gelir. Bu tür etkiler nedeniyle saç derisinde ölü hücreler birikir ve deri döküntüleri ortaya çıkar. Ardından ise kepek oluşumu ile karşılaşmak mümkündür. Şimdi saç derisinde pullanma için çözüm önerileri nelerdir? bunlara yakından bakalım.

Saç derisinde pullanma için neler yapılabilir?

Saç derisinde pullanma ya da kuruluk meydana geldiğinde bitkisel yağlarla hazırlanan maskeler saç derisine iyi gelecektir. Bunun yanında kullanılan bakım kremleri ve şampuan özenle seçilmelidir. Saç derisini kurutacak ürünlerden uzak durulmalıdır. Saç derisi kuruyanlar şapka takarak saç derisini nemlendirebilirler.

Saç derisi pullanması için zeytinyağı maskesi

Gerekli malzemeler;

– Saç yoğunluğuna göre 1 yemek kaşığı ya da 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Saç derisini önemli ölçüde besleyen yağlardan biri olan zeytinyağı, akşam uyumadan önce saç diplerine uygulanır. Bu şekilde sabaha kadar beklenir. Uygulamanın 3 gün aralıklarla tekrarlanması yeterlidir. Zeytinyağı kısa sürede saç derisindeki kuruluğu alacak ve pullanma sorunu çözülecektir.

Saç derisinde pullanma ve tedavisi

Saç derisine masaj

– Belirli aralıklar ile saç derisine yapılan masaj derinin hava almasında etkilidir. Ayrıca masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve saç derisi nemli bir yapıya sahip olur.

Nemlendirici şampuanlar kullanmayın!

– Özellikle kış ve sonbahar aylarında nemlendirici şampuan kullanmaktan kaçının. Ayrıca saçlarınızın ısıtıcı ürünlere maruz kalmasını önleyin.

Ilık su

– Saçlarınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su tercih edin.

Saç şekillendirici ve fön makinesi

– Saçlarda pullanmayı engellemek için saç şekillendirici ya da fön makinesi kullanmaktan kaçının.

Şapka kullanın!

– Güneşli ve sıcak günlerde şapka kullanmaya özen gösterin. Çünkü güneş saç derisini kurutur ve bunun ardından pullanma meydana getirir. Bu nedenle şapka kullanmak önemlidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!