Saç Beyazlamasına Çözüm Önerileri ve Doğal Tarifler

Sac Beyazlamasina Cozum Onerileri ve Dogal Tarifler Resim
Saç Beyazlamasına Çözüm Önerileri ve Doğal Tarifler

Saçlarınız beyazlıyorsa ve buna engel olmak için doğal tarifler arıyorsanız, tam da doğru yere geldiğinizi söylemek isteriz. Hemen her evde bulunan basit malzemeler ile yapılan tarifler saç beyazlamasına çözüm isteyenler için oluşturuldu. Şimdi sırayla bu tariflere yakından bakalım.

Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm Tarifleri

Saç beyazlamasını önleyen doğal tarifler düzenli bir şekilde saçlara uygulandığında saç telleri bir süre sonra eski haline geri döner ve bu şekilde ortaya çıkan beyazları gidermek mümkün olur. Özellikle erken yaşlarda saç beyazlaması ile karşılaşan kişiler, şimdi tariflerini vereceğimiz maskeleri uygulayarak beyazlamanın önüne geçebilir.

Gerekli malzemeler;

– 1 çorba kaşığı kadar yoğurt

– 1 çay kaşığı çörekotu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Çörekotunu bir havan içerisinde güzelce dövün ve ardından yoğurdu da ilave ederek karıştırın. Hazırlanan karışımı bir ay boyunca her gün düzenli olarak saçlarınıza uygulayın. Bir aylık süre bittikten sonra 1 hafta kadar ara vererek tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

ibrahim saracoglu sac beyazlamasi resim
ibrahim saraçoğlu saç beyazlaması

[wp_ad_camp_1]

İbrahim Saraçoğlu Saç Beyazlaması Tarifi

Gerekli malzemeler;

– Bir miktar Hindistancevizi yağı

– Biraz da Bektaşi üzümü

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Her iki malzemeyi de karıştırın ve masaj yaparak saç derinize uygulayın. Maskeyi her iki günde bir kullanmayı ihmal etmeyin.

Ahmet Maranki Saç Beyazlaması Tarifi

Gerekli malzemeler;

– ¼ litre su

– 3 adet yeşil ceviz kabuğu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Suyu kaynatın ve ceviz kabuklarını kaynamış olan su içerisine atarak demlemeye bırakın. Ortalama 30 dakika kadar demlenme ardından karışımı süzerek geri kalan suyu saçlarınıza sürün. Her gün düzenli bir şekilde saçlarınızı bu şekilde hazırladığınız karışımın suyu ile yıkayın. Yaklaşık olarak 1 ay sonra saçlarınızın eskisi gibi olduğunu göreceksiniz.

sac beyazlamasi resim
saç beyazlaması

Saç Beyazlamasına Karşı Sarımsak Kürü

Gerekli malzemeler;

– 5 diş sarımsak

– 1 tane soğan

– 1 tane yumurtanın sarısı

– 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeleri uygun büyüklükte bir kap içerisinde karıştırın. Bundan önce soğan ve sarımsağı iyice ezin. Hazırladığınız karışımı saçlarınızı nasıl boyuyorsanız, aynı şekilde saçlarınıza uygulayın. Uygulamayı saç diplerinden uçlarına doğru yapmayı unutmayın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra 1 saat kadar beklemeye alın ve sürenin bitiminde ovalayarak ılık su ile durulayın. Haftada 1 defa olacak şekilde düzenli bir uygulama yapın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*