Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğru mu

Çiftlerin çocuk sahibi olmayı planlarken akıllarını kurcalayan cinsiyeti ne olacak sorusuna cevap bulmak adına oluşturulan yöntemler özellikle son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Her çift anne ve baba olacaklarını öğrendiklerinde ilk olarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeyi diledikten sonra cinsiyetini merak etmeye başlamaktadır. Biz de sizler için bebeğin cinsiyetini öğrenmenize yardımcı olacak yöntemlerden biri olan Rus takvimi araştırılmaya değen bir konu başlığıdır. Rus takvimi deyince akla ne gelir, Rus takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini nasıl hesaplarsınız, bu hesaplama doğru sonuç verir mi, gerçek bilgi midir yoksa yanıltır mı bunları ele alacağız. Dilerseniz rus takvimi hesaplama aracımızdan bebeğinizin cinsiyeti hakkında hesaplamayı yapabilirsiniz.

Rus Takvimi Doğru mu

Aslında bakıldığında cinsiyet belirleme yönteminin ismi de kendini ele veriyor. Rusların doğumu gerçekleşecek olan bebeğin cinsiyetinin ne olacağı sorusunun tahminin de kullandıkları bir uygulamadır. Öncelikle hiç bir şekilde bilimsel açıklamaya ve tıbba dayanmadığını belirtmek isteriz. Bu ve benzeri yöntemler anne ve baba adaylarının meraklarını gidermek için başvurdukları ve bu tatlı telaş içinde kendilerini de inandırdıkları tıbben ve uzmanlar tarafından doğru olduğu kabul görmeyen hesaplamalardır. Dünyada ve ülkemizde de birçok çiftin bu yöntemleri ciddi şekilde takip ettikleri ve sonucuna da inandıkları söylenmektedir. Hatta birçok forum sitesinde bu bilgileri paylaştıkları doğru sonuç çıkmayınca ben yanlış hesapladım tutmadı, doğru sonuç denk geldiğinde ben hesaplamıştım zaten biliyordum kız olacaktı gibi açıklamalar yaptıkları görülmektedir.

Aslına bakılırsa zaten iki ihtimalli bir konuda sadece önceden tahmin yürütme konusunda ortaya çıkan bir uygulamadır. Bu bakımından doğru mu şeklinde bir soru sormanın pek mümkün olmadığını söylemek mümkündür. Bilimsel olarak pek çok değişkene bağlı olan bir durumun böylesine basite indirgenmesi de biraz garip kaçardı. Şimdi gelelim asıl soruya bende tuttu mu? Evet hem rus takvimi hem de çin takvimi benim kız bebeğim olacağını söylemişti ve kız bebeğim oldu. Bunu da belirtmeden yapamazdım.

Rus Takvimi mi Çin Takvimi mi

İkisini de denemekte fayda var. Web sitemizde hem rus takvimi hem de çin takvimi ile ilgili gerekli hesaplama araçları bulunmaktadır. Öncelikle bebeğinizin sağlıklı olsun da bu tatlı heyecan içerisinde bu takvimlere bir göz atabilirsiniz. Çoğunlukla her ikisinde de yapılan tahminler aynı olursa doğruluk payının daha yüksek olduğuna dair pek çok yorumla karşılaştığımı da belirtmek istiyorum.

Doğacak bir bebeğin sapma ihtimali sıfıra yakın bir şekilde cinsiyet tahminini elbette tıp doktorları yapabilir. Bebeğin cinsiyeti yaklaşık olarak on beşinci haftada ultrason yöntemi ile yapılan kontrol sırasında ortaya çıkmaktadır. Anne adayının dördüncü ayından itibaren bebeğin cinsiyetinin belirgin olmasının başlamasıyla anlaşılabilmektedir. Bu yöntemde bile bazı zamanlarda yanlış tahminler çıktığını düşünürsek Çin ya da Rus takvimi için ne kadar inandırıcı olabileceğini size bırakıyoruz. Çıkan sonuçlara bakıldığında ya kız olacak ya da erkek yani iki alternatif söz konusu olduğu için hesaplama yönteminde orana bakılınca yüzde elli bir başarı mevcuttur. Aslında bu da sisteme olan inancı biraz körüklemektedir. Ama yine tekrarlamak isteriz ki bu sonuçlara göre planlama yapılması, güvenirliliğine inanılması kahve falının sonucuna inanmaktan farksızdır, kesin doğru bir bilgi vermemektedir.

Rus Takvimi Tutuyor mu

Rus takvimine göre hesaplama yapılırken dikkat edilen nokta çiftin vücuttaki kan yenilenme zamanlarında ortaya çıkan değerlerdir. Rusların yaptığı açıklamalara göre hesaplamanın tutmaması için gösterdikleri sebep, kişilerin rahatsızlık geçirdikleri dönemlerde, bir operasyon geçirmeleri sonucu ya da kan verdiklerinde kan değerlerinin değişmesi ve buna bağlı sapmaların yaşanmasıdır.

Diğer yöntemlerde sadece anne ya da sadece baba bilgileri esas alınarak hesaplama yapılırken bu tahmin yönteminde hem anne hem de babanın bilgileri önemseniyor. Çin takviminde aileler daha hamilelik başlamadan hesaplamalar yapıp o sonuca göre hamile kalınacak döneme bile karar verebilirken yani gelecek için plan yaparken bu Rus takvimi cinsiyet tahmin etme yönteminde gerçek elde olan verilere dayanarak hesaplama yapılmaktadır.

Hesaplama yapılırken ele alınan bilgiler annenin tam olarak gün ay yıl şeklinde doğum bilgisi, babanın yine aynı şekilde doğum tarihi bilgisi ve anne adayının en son adet kanaması geçirdiği tarihtir. Bu bilgiler verilen tablolarda ki yerlerine yazıldıktan sonra sistem kendisi otomatik bir hesaplama yapar ve sonucu gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!