Ruj Sürme İncelikleri Nelerdir?

Makyaj farklı parçaların bir araya gelmesiyle oluşan bir yapıdır. Makyajın tüm basamaklarına dikkat ederek ve birbiri ile uyum içinde olmasını sağlayarak ortaya çok iyi bir ürün çıkarılabilir. Bu nedenle kullanılan tüm malzeme ve tekniklerin birbiriyle bütünlük sağlaması gerekmektedir. Ruj sürmede de bu kural geçerlidir. Onun için iyi bir makyaj yapılmak isteniyorsa ruj sürme incelikleri çok iyi bilinmelidir.

Ruj sürerken nelere dikkat edilmelidir?

Kadınlara çekici görünümü ve güzelliğini ortaya çıkaran en önemli makyaj malzemesi rujdur. Ancak kullanılan rujun yapılan makyajın tümüyle uyumlu olması yüzde sadece dudakların ön plana çıkmasını önlemek açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle ruj sürerken nelere dikkat edilmelidir bilmek ve uygulamak makyajın bütünlük kazanması açısından önemlidir.

Ruj sürerken dudakların kusursuz görünmesi ve rujun dudakların tamamını sarıp dışarı taşmaması için adım adım bazı tekniklere uyulması gereklidir. Ruj sürme teknikleri iyi makyajın bir parçası kabul edilebilir.

Her şeyden önemlisi dudaklara sürülecek rujun renginin makyaja uygun olması gerekir. Örneğin kullanılan rujun göz farı renginden daha koyu tonlarda olması tavsiye edilmez. Ancak zıt bir görünüm elde edilmek isteniyorsa veya dudaklarının çok güzel olduğunu düşünen birinin dudaklarını ön plana çıkarmak istemesiyle genel makyaj renk tonlamasının dışına çıkılabilir. Buna örnek olarak da kahverengi tonlarda makyaj yapan birinin dudaklarına alev kırmızı renginde ruj sürmesi verilebilir.

Ruj sürmede dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise dudakların kalınlığına göre ruj sürmektir. Eğer ince dudaklara ruj sürmek isteniyorsa ruj renginden daha koyu bir ruj kalemi ile dudak etrafına kontör yapmak gerekir. Ancak bu işlem uygulanırken de kalem ile ruj tonları arasındaki uyum iyi tutturulmalıdır. Aynı zamanda ince dudakları daha dolgun gösterebilme adına sürülen rujun üstüne parlatıcı uygulanabilir.

Kalın dudaklara ruj sürmek için tercih edilecek rujlar genelde açık tonlar olmalıdır. Dudak kenarlarına ruj kalemi uygulanması kalın dudaklı bayanlar için tavsiye edilmez. Eğer parlatıcı sürülecek ise de açık tonlarda parlatıcı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ruj sürmenin püf noktalarını öğrenin ve siz de dudaklarınızın daha büyüleyici görüntüler kazanmasına imkan tanıyın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*