Rimel Kullanma İncelikleri

Rimel Kullanma İncelikleri Resimler (21)

Makyaj kadının olmazsa olmazları arasında yer alan unsurlardandır. Bir kadın giyimiyle makyajıyla takılarıyla bir bütün halinde bezenir. Bu üç unsurdan biri olan makyajda ise rimel kullanımı oldukça önemlidir. Rimel kadındaki alımın en doğal şekilde dışarıya yansımasını sağlayan makyaj malzemesidir. Ayrıca sağlık açısından da rimel kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Yanlış kullanımlarda ufak da olsa sağlık sorunlarına neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle rimel kullanma incelikleri nelerdir bilinmesi gerekir.

Rimel nasıl kullanılmalıdır?

Her gün makyaj yapanlar açısından bakıldığında dikkat edilmesi gereken nokta gün sonunda yatmadan önce iyi bir makyaj temizliği yapmaktır. Temizlenmeyen makyaj malzemeleri cilde zarar vererek cildin erken yaşlanmasına neden olabilmektedir. Her gün rimel kullanmak ise sanıldığının aksine kirpiklere zarar vermez. Aksine eğer her gün temizlik yapılıp tekrar sürüldüğü takdirde piyasada yeni çıkan rimellerin besleyici özelliği dikkate alındığında kirpiklere fayda sağlar dahi denilebilir. Önemli olan rimel kullanma incelikleri nedir bilmek ve buna uymaktır.

Rimel kullanımında dikkat etmek adına yapılması gereken ilk iş rimel almada seçici olmaktır. Basit markaların hiçbirinden kozmetik ürünleri alınmaması tavsiye edilmektedir. Hele ki alınacak ürün göz gibi hassas bir organımızla ilgili olduğunda daha da dikkatli olunması gerekir. Bilindik ve güvenirliliği kanıtlanmış markalardan alınacak makyaj malzemesi seçiminde bulunulması gerekir. Rimelin maskarasının fırçasındaki kılların ne çok sık ne de çok seyrek olması tavsiye edilmez. Orta sıklıkta fırça kılı olan maskaralar tercih edilmelidir.

Satın alınacak rimelin suya dayanıklı olması tavsiye edilmektedir. Çünkü gün içinde nemli havalarda veya suyla temas ettiğinde kirpik diplerine akarak hiç de hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunun yanında eğer rimel çabuk kuruduysa onu bir daha kullanmaktan kaçınmak gerekir. Kuruduğunda su, yağ ve benzeri maddelerle tekrar kullanıma uygun hale getirmek mümkün değildir. Bu yöntem rimelin yapısının bozularak gözlere zarar vermesine bile neden olabilir.

Rimel kullanmada doğal görünüm ortaya çıkmasını istiyorsanız, gündüz makyajı yaparken sadece üst kirpiklere rimel sürmelisiniz. Böylece daha doğal bir görünüme sahip olmakla birlikte gözlerinizin daha alımlı olasını da sağlayabilirsiniz.

Renkli rimel kullanımı ise son zamanların modası haline gelen uygulamalardan birisidir. Renkli kişiliğini makyajında da göstermek isteyenler için renkli rimel tercihi uygun olabilir. Hamilelikte rimel kullanımı ise herhangi bir sorun oluşturmamakla birlikte hamileliğin bir hastalık olmadığını vurgulamak gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*