Retro Güneş Gözlüğü Modelleri

Farklı zaman aralıklarında Retro bize el sallayıp tekrar görünmez oluyor. Bazen ayakkabı modellerinde yada geçmişin modasını yansıtan kazaklarda Retro modelleri görüp tekrar ortadan kaybolmasını izliyoruz. Bu senede 60 sonu 70 lerin başı şeklinde açıklayabileceğimiz zaman aralığının çizgilerini retro güneş gözlüğü modelleri ile sıklıkla görür olduk. Geçmişin şıklıkla biraraya geldiği bu akımda farklı markaların gözünden geçmiş yorumlarını daha net görebiliyoruz.

Aşağıda Lidyana.com internet adresinden aldığımız güneş gözlüğü modelleri yer alıyor. Bu gözlük modellerini elimizden geldiğince farklı yüz tiplerine uyumlu olacak şekilde almaya çalıştık. Peki ama Retro güneş gözlükleri nerede kullanıma uygundur? Yada hangi tarz kıyafetler ile takılabilir?

Bu sorunun şüphesiz ki tek bir cevabı bulunmuyor. Retro güneş gözlüklerini takmak istiyorsanız o dönemin modasına göre hareket etmeniz şart değil elbette… Güneş gözlüğünüzü Retro model tercih etmiş olmanız bütün kıyafetlerinizde geçmişin izlerini yakalamaya çalışmanız anlamına gelmiyor. Yine de tutarlı olmakta fayda var tercih ettiğiniz renk ve kıyafetinizin salaş mı yoksa şık mı olmasına özen gösterirseniz modayı daha yakından yakalamış olursunuz.

Bu sene vintage güneş gözlüğü modellerinden de sık söz ettik. Tabi ki vintage konusu ile Retro konu başlığı hep birmiş gibi düşünülse de aslında farklı kategoriler altında adlarının anılmasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Retro yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi tek bir zaman aralığını (60 sonu 70 başları) yansıtıyorken vintage geçmişin izlerini taşımaktadır.

Retro Güneş Gözlüğü Modelleri 2019

Devamı için: https://www.lidyana.com/Category/index/633

Modellerin büyük bir çoğunluğu retro şeklinde isimlendirilmiş olsa da günümüzün izlerini taşımadığını söylemek yanlış olacaktır. O dönemin filmlerine, moda anlayışına (dergi, katalog hatta kartpostallara bakıldığında) uyumlu olduğunu görmüş olsak da günümüze göre yeniden dizayn edildiğini söyleyebiliriz.

Retro Marka Güneş Gözlüğü

Sadece tek bir markanın retro güneş gözlüğü modelleri olmadığını belirtmek gerekiyor. Güneş gözlüğü modellerine göz atmak için hepsiburada, atasunoptik, lidyana gibi pek çok güneş gözlüğü satan adrese göz atmanız gerekebilir. Bunun için ne renk istediğinizi, hangi modelleri kullanacağınızı ve hangi fiyat aralığına göz atacağınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Güneş gözlüklerinin en geniş fiyat aralığına sahip olan ürünler arasında yer aldığı unutulmamalıdır.

Sizden gelen yorumlara göre kısa bir süre içerisinde vintage güneş gözlüğü modellerine göz atacağız. Hazır konu güneş gözlüklerinden açılmışken yaz sonunda pek çok ürünün indirime girdiğini de unutmamak gerekiyor. Vintage, retro gibi yada güncel hep kullanılan modellerin yıllara göre eskimeyeceği düşünülürse güneş gözlüğü ihtiyacınız varsa bir sene öncesinden almanız daha yerinde olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!