Renkli Elbise Modelleri 2017

Kıyafetlerimizdeki renk seçimi aslında ruh halimizi yansıtır.  Tabi siyahın yeri bu konuda ayrıdır. Çünkü siyah her zaman karamsarlık veya hüznü yansıtmak için değil bazen de şıklığı ortaya koymak için kullanılır. Öyle kıyafetler vardır ki ancak siyahla bir anlam taşır. Siyah dışındaki renklerden tercih ederken o anki ruh halimiz ve giyeceğimiz ortam önem taşır. Bazıları için bazı renkler vazgeçilmezdir. Hemen her ortamda aynı renkleri tercih eder. Bazılarının içi kıpır kıpırdır, sürekli rengarenk, cıvıl cıvıl renkler tercih eder. Hal böyle iken renkli elbiseler her dönemde çok çok kullanılır. Renklerin nasıl kullanıldığı da çok önemlidir. Benzer renklerle oluşturulan kombinler yanında zıt renklerden oluşan kombinler de günümüzde çok tercih edilmektedir. Şimdi 2017 renkli elbise modellerine göz atalım.

Renkli Abiye Elbiseler

Renkli abiyeler daha çok yaz aylarında tercih ediliyor. Bu sene görünen o ki renklerin harmoni şeklinde kullanımı çok moda. İç içe geçen renkler tam bir cümbüş oluştururken, tam bir çiçek bahçesini andırıyor.

  • Göğüs kısmı drapeli, etek kısmı pileden oluşan bu modeldeki renklerin ahengine bir bakın. Mor, turkuaz mavisi ve yeşilin uyumu harika görünüyor. Renkler birarada çok çarpıcı ve göz alıcı bir görünüm oluşturmuş. Straplez tasarlanan elbisenin kemeri de uygun renk taşlarla süslenerek hem zarafet hem şıklık getirilmiş elbiseye.
  • Renkli çiçekler her zaman abiyelere farklı bir hava katar. Pudra renk zeminden oluşan bu abiyede çok farklı bir esinti mevcut. Dallar ve çiçeklerden oluşan desenler elbiseyi boğmayacak şekilde dizayn edilmiş, göğüs bölgesinde yoğunlaşırken, etek kısmı ve bel kemeri sade bırakılarak göz yormayan bir fürm elde edilmiş. Uçuş uçuş tülden oluşan bu elbiseler 2017’de çok trend olacak gibi görünüyor.
  • Renkli abiye denince ille de renkler karıştırılmalı gibi bir kaide yok.Her rengin kendini tek başına gösterebildiği abiyeler de 2017 kolleksiyonlarında bolca mevcut. Çok farklı tarz ve renklerde üretilen bu abiyeler, sadeliği ve şıklığı tek renkte kullanmak isteyenler için ideal.
  • Tesettür elbiselerde renklilik esas. Rengarenk tasarımlar olduğu gibi sade renkler de oldukça zarif görünüyor. Belde leopar bir fiyonk ve bileklerde leopar desen kullanılarak, eşarp seçimini kolaylaştıran bu elbiseler de 2017 yılında tesettürlü bayanların tercihleri arasında yerini alacak.
  • Daha soft görünmeyi sevenler için de pastel renklerle sağlanan uyum 2017 modelleri arasında. Mavi ve yeşilin harmonisi ile çiçek desenlerin elbiseye kattığı yumuşak hava ile hem rahat etmek hem de güzel görünmek mümkün. Kemeri sade kullanılan bu elbiselerde böylece rengin boğucu olmasının da önüne geçilmiş oluyor.

Balık Model Renkli elbiseler

Balık model elbiselerde genellikle bütünlük esas alınır. Bu da renk seçiminde sadeliğe götürür bayanları. Düz bir renk -her ne renk olursa olsun- balık model elbiselerin tarzına en çok yakışan tarzdır.

  • Balık modelin sadeliği ancak yaka kısmında değişikliğe uğratılabilir ki bu da bazen daha iyi bir görünüm için gereklidir. Modelde görünen transparan göğüs kısmı renkler içerisinde hemen hepsiyle uyum sağlayabilen siyah ile tasarlanmış ve elbisenin rengini daha da parlatmıştır. Siyah bir ayakkabı ve çanta ile tamamlanabilen bu elbiseler her renkte başka güzel görünecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!