Renkli Dekorasyon Önerileri ve Tasarımları

 Renkli Dekorasyon Önerileri ve Tasarımları

Dekorasyon ve tasarım artık günümüz çağında gelişen teknolojisiyle beraber artık çok geniş bir mecra. Her geçen gün yeni tasarımlar ve renkli tasarımlar evlerimizi, ofislerimiz süslemekte. Farklı dekorasyon önerileri Evlerimizin özellikle salon, oturma odası ve hanımların en çok vakit geçirdikleri mutfaklarda yeni tasarımlar renkli dekorlar konusunda çok çeşit bulunan bir mağazaya girdiğinizde kararsız kalabilirsiniz.

Kimi insanlar sade tasarımları, kimi insanlar gösterişli ve şatafatlı dekorlar ile evlerini süslemektedir. Önemli olan eşyalarınızın ve uyguladığınız renkli dekor ve tasarımlarının bir birlerine uyumlu ve evinizin ferah iç açıcı olmasıdır.

Farklı Dekorasyon Önerileri

Renkli dekorasyon tasarımları ferah, iç açıcı ve aydınlık olmasını istediğiniz bir oturma odasını inşa etmek istiyorsanız renk uyumuna mutlaka dikkat etmeli ve renkleri iyi bir şekilde karıştırmalısınız. Her renk odanız için bir anlam ifade etmektedir ve bir manası vardır. Öncelikle salondan başlamak gerekirse başlıca önem vermeniz gereken üç şey halı, koltuk ve duvardır. Renk uyumunu sağlamak için bu üç şeyi aynı renk veya aynı rengin farklı tonlarından seçebilirsiniz. Aksesuarlarınız ile yine bu renk uyumuna katkı yapabilirsiniz. Bir biblo, tablo, vazo vb. aksesuarlar evinize renkli dekor ve tasarımlarınızı güzelleştirecektir.

İşinizi kolaylaştırmak için bu gibi sınıflandırmalar yapabilir ondan daha da önemlisi renk uyumu için bu gibi sınıflandırmaları yapabilirsiniz. Halı zemin, duvar odanın çevresi, koltuk ise odanın merkezini oluşturur. Ve diğer eşya ve dekorasyonlarınıza seçeceğiniz renkler sınıflandırdığınız eşyaların renklerine yardımcı renkler olmalıdır ve desteklemelidir. Odanızın avize seçiminde de dikkat edilmesi gereken husus seçtiğiniz ana renge çok uzak veya çok zıt olmamasıdır. Takacağınız lambanın da renginin beyaz olması önemlidir ve odayı ferahlıktan uzaklaştırmamalıdır.

Renkli Dekorasyon Önerileri 2019

Yine oturma odasında olduğu gibi mutfakta da halı, mutfak dolabı ve duvar eğer fayans ise fayansın rengi eğer fayans değilse duvarın rengi renk uyumu yakalamak isteyenler için dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Aksesuarlarla yine bu renk uyumunuzu güzelleştirebilir mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Ve masanızı da mutfağınıza yer tasarrufuna dikkat ederek yerleştirmelisiniz. Sandalyesi yeşil yapraklı çiçek desenli bir yemek masası duvarları ise bej rengi olan bir mutfak hiç de sizin için fena sayılmayacak bir tasarım örneği olabilir.

Yatak odanız için yaratıcı fikirler üreterek küçük bir odayı bile fırsata çevirerek hayalinizde ki oturma odasını inşa edebilirsiniz. Önemli olan yatağınızdan çok üstüne serdiğiniz nevresimdir duvarınız rengiyle uyumlu olmalı ve bir birinden çok uzak renkler olmalıdır. Gar dolabınızı da çok büyük olmaması da önemli bir detaydır daha çok kullanışlı olmasına bakılmalıdır.

Genç odasında ise yine duvar, halı rengi önemseneceği gibi bir çalışma masası gibi eşyalarla odanızda değişik havalar katabilirsiniz. Mesela duvara asacağınız bir ayna değişik bir hava katabilir. Renkli dekorasyon tasarımları konusunda önemli olan şeyler ipuçlarını ve dikkat edilmesi gerekenleri bilmek ve doğru şekilde uygulamaktadır.

Aşağıda sadece size fikir verebilecek renkli dekorasyon önerileri ve görseller yer almaktadır. Dilediğiniz görsele tıklayarak dekorasyon önerileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın