Pullu Elbise Modelleri 2017

 Pullu Elbise Modelleri 2017

Pullu veya payetli olarak tabir edilen elbiseler, ışıltısıyla kendisini belli eder. Özel gecelerde, düğünlerde veya partilerde çoğunlukla tercih edilen modellerdir. Bazen baştan aşağı pullarla işlenmiş elbiselere rastlarken bazen de üstü pul, altı kumaş veya ara ara pul işlemeleri kullanılan elbiselere rastlarız. Genellikle iddialı giyinmeyi seven bayanların tercihleri arasında olan pullu elbiseler, 2017’de vitrinleri süslemeye başladı. Pullu abiyeleri şu şekilde kategorize edebiliriz.

Tamamı Pullu Elbiseler

Bu elbiseler oldukça iddialı modellerden. Hareket ederken ışıl ışıl parlayıp bütün gözleri üzerinde toplayabilen bu elbiseleri genellikle gösterişli giyinmeyi seven bayanlar tercih ediyorlar.

  • Pullu elbiselerde çoğunlukla siyah kullanıldığını görüyoruz. Siyah pulla ışıl ışıl ve harika bir görünüm elde edildiğinden, baştan aşağı bile olsa pulların görünümü asla göz yormuyor. Bu elbiselerde genellikle balık model dediğimi tarz kullanılıyor. Straplez, askılı veya kısa kollu olarak da tasarlanabilen elbiseler, farklı zevklere hitap edebiliyor.

  • Mini pullu elbiseler de geceler için çok tercih edilenlerde. Girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız bu modeller tam size göre.

Şifon Detaylı Pullu Elbiseler

Bu elbiseler genelde üstü pullu, eteği şifon olarak tasarlanıyor. Tamamı pullu olanlara göre daha mütevazı ancak yine de iddalı modeller olarak nitelendirebiliriz. Pullu ve şifonlu abiyeler kullanım rahatlığı bakımından da tercih sebebi olabilir.

  • Eteğin küloş ve şifon olması hareket kolaylığı sağlarken, üst bölgenin pullu oluşu elbiseyi ihtişamlı gösteriyor. Üstelik pastel renklerde daha naif duran pullar ile şıklığı zarafetle taçlandırmak mümkün.

  • Pullu elbiselerde iki farklı renk kullanımı da 2017’de göreceğimiz uygulamalardan. Üstte altın sarısı, bakır veya gümüş pullu işlemeler, altta siyah renk şifon kullanılan elbiseler oldukça tarz duruyor.

Dantelli Pullu Elbiseler

Dantel, 2017 trendlerinden. Her alanda kullanıldığını gördüğümüz danteller pullu elbselerde de özel bir yere sahip. Göğüs bölgesinde dantel uygulaması etekte pul işlemeler ile gösterişe zarafet katıldığı bir gerçek.

  • Dantel deyince transparan görünümü de es geçmemek lazım. Siyah tülve dantelle tasarlanan transparan elbiseler çok çekici ve fazlaca iddialı duruyor. Dantelin ve pulun kendi başlarına bile iddialı görüntüsüne bir de transparan eklenerek bütün gözlerin bu elbiseye çevrilmemesi imkansız hale geliyor.

Ombre Geçişli Pullu Elbiseler

Ombre, son yılların modası. Saçlarda sık kullanılan bu modayı 2017 elbiselerinde de göreceğiz. Pullarda renk geçişleri gerçekten görülmeye değer. Çoğunlukla sarıdan siyaha geçişle karşımıza çıkan bu modeller, renkli kişiliğinizi de ortaya çıkaracaktır.

  • Yoğun bir siyahla başlayıp ortalarda hafif sararmalarla devam eden ve nihayet sapsarı etek kısmıyla son bulan bu modeller 2017 pullu elbise modelleri arasında yerini alıyor. Farklı giyinmeyi ve farklı görünmeyi sevenler için tercih edilebilir bu modeller.

Gümüş ve Altın Sarısı Pullu Elbiseler

Pullu elbiselerde bu renklerin yeri bir başka. Gümüş ve altın zaten parlak ve göz alıcı olduğundan, onların pulla birleşmesi göz alıcılıklarını zirveye taşıyor adeta.

  • Göğüs kısmındaki yoğunluk gerçekten göz alıcı. Bu durumu etek kısmında biraz hafifleterek aralıklı işlenen pullar toparlamış görünüyor. Bu tür elbiseleri seçerken dikkat edilmesi gereken ise gösterişli görünmek adına abartıya kaçmamaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın