Pudra Kokulu Parfümler Nelerdir?

Kadınlar genelde tercih ettikleri parfümlerin daha ferah bir havaya sahip olması için alt notasından pudra sunan parfümleri tercih etmektedir. Ayrıca pudra kokusunu kadınlarda dişilik hatırlatıcı etkilere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Şimdi pudra kokulu parfümler ve özelliklerine gelin daha yakından bakalım.

Pudra kokulu parfümler ve özellikleri

Pudra kokusu bulunduran parfümler genelde kadınlar tarafından daha fresh parfümler olarak görülmektedir. Bu nedenle birçok kadın hafif ve ferahlık sunan bir parfüm almayı tercih etmekte ve özellikle pudranın dişiliği ön plana çıkarıcı etkilerini üzerinde bulundurmak istemektedir. Pudra kokulu parfümler bayan çeşitleri ile farklı bir konuma ayrılır ve değişik markalar tarafından sektöre sunulur.

Chloe Love Eau Florale EDT pudra kokulu parfüm

pudra-kokulu-parfumler-nelerdir1 resim

Aşk parfümleri arasında önemli bir konumda yer alan Chloe Love, adından da belli olduğu gibi aşk parfümü olarak bilinir. Kullanıldığı anda temizlik ve ferahlık sunan parfümlerden biri olarak karşımıza çıkar. Kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde yer alan tatlı bezelye çiçeği kokusu ile birleşen pudra kokusu kadınların kendini zarif hissetmesine katkıda bulunur.

Bvlgari Blv Eau D’Ete EDT pudra kokan parfüm

Bvlgari ile sabunlarda hisedilen sabun kokuları aranmayacak boyuttadır. Ayrıca saldığı kokunun üst notalarında meyve özlerine yer veren parfüm, orta notalarda tarçın, menekşe ve yasemin, alt notalarda da amber, musk ve reçine gibi notalar ile istenen pudra kokusunu sunmaktadır.

Guerlain L’Instant Magic EDP pudra kokulu parfüm

pudra-kokulu-parfumler-nelerdir3 resim

Oldukça etkili bir özgüven kaynağı olarak görülen Guerlain L’Instant, içerisinde bergamot ve gül notaları bulundurur. Bu içerikler ile pudra kokusunun yakalanmasına yardımcı olur ve kısacası pudra kokusu veren özel bir parfüm olarak karşımıza çıkar.

Guerlain Shalimar EDT pudralı parfüm

pudra-kokulu-parfumler-nelerdir4 resim

Kendi alanında yeteneklerini ispatlamış parfümlerden biridir. Dinamik ve hareketli bayanların sıkça tercih ettiği parfümlerden biri olan Guerlain Shalimar, genelde ağır etkiler sunmak istemeyen kadınların seçimi olmaktadır. Parfüm içeriğinde yasemin, freyza, vadi zambağı, sümbül, bergamot ve iris bulundurmaktadır.

Yves Saint Laurent Paris EDP pudra kokulu parfüm

Bu parfüm Paris kentinden ilham alınarak üretilmiş parfümlerden biridir. İçeriğinde çiçek özlerinin yanı sıra odunsu notalar bulundurur. Bunun yanında menekşe, gül, bergamot, zambak ve sandal notalarını içeren parfüm oldukça etkili bir pudra kokusu meydana getirir.

Thierry Mugler Angel Innocent EDP pudralı parfüm

pudra-kokulu-parfumler-nelerdir6 resim

Kadınların kendilerini bebeksi ve sade hissetmesine destek sağlayan parfüm, içerisinde mandalina, böğürtlen, badem, bal ve bergamot bulundurmaktadır. Parfümle pudra kokusu daha dinamik ve özgür bir şekilde hissedilmektedir.

Jil Sander Sun Pour Femme EDT pudralı parfüm

pudra-kokulu-parfumler-nelerdir7 resim

Oldukça yüksek oranda dinamik bir koku sunan parfüm, ağır parfümlere oranla spora yatkın bir koku sergiler. İçeriğinde süsen, bergamot, karanfil, portakal çiçeği ve sedir notaları yer alır.  Sahip olduğu notalarla pudra kokusunu etkili bir şekilde yayar.

Chanel Allure Sensuelle EDP pudra kokulu parfüm

Chanel allure meyve özlü notalar ile pudra kokusu yayan bir parfümdür. Kalıcı pudra kokusu fresh bir havanın simgesi olarak karşımıza çıkar. İçerisinde meyve, çiçek ve turunçgiller etkisi yaratan notalar bulundurur.

4 YORUMLAR

  1. hanımlar eşlerinizi etkilemek istiyorsanız bir tane pudra kokan parfüm alıyorsunuz özel gecelerinizde o kokuyu sürünüyorsunuz. marka hiç fark etmez zaten ilk anda işe yarasa yeter gerisi kendiliğinden geliyor zetan 😉

  2. bvlgari pudra kokulu parfümler arasında en çok hoşuma giden parfüm. uzun zamandır kullanıyorum ve bu şekilde kokmayı çok seviyorum. fiyatı biraz pahalı olsa da favorirm diyeblirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!