Prenses Gelinlik Model Tasarımları

Gelinlik seçimi kadınlar için her zaman zor bir iştir. Hayatlarının en güzel gününde o özel elbisenin hangisi olacağı konusunda karar vermek pek de kolay olmaz. Birbirinden güzel gelinlik modelleri arasından en güzelini ve en yakışanı seçmek çok zor, zahmetli ve uzun bir sürecin yaşanmasından sonra nihayet bulur. Prenses gelinlik modelleri ise çoğu zaman seçilen gelinlik modelleri arasında kendine yer bulmaktadır.

Prenses gelinlik modelleri nelerdir?

Bazı gelinlik modelleri her kadının içinde olmak istediği tarzdan modellerdir. Ancak her vücut tipine her gelinlik modelinin uygun olması mümkün olmamaktadır. Prenses gelinlik modeli tasarımları da her vücut tipine uygun olmayan gelinlik modellerindendir. Bu model gelinlikler genellikle bel kısmı ince olan kadınların üzerinde daha hoş durmaktadır. Tabi ki kadının sadece bel kısmının ince olması görünüm için yeterli olmaz. Bu tip gelinlik modellerini giyecek kadının genel olarak zayıf bir vücuda sahip olması gerekmektedir.

Prenses gelinlik modelleri gelinliğin üst kısmının göbek hizasına kadar düz bir şekilde geldikten sonra, kabarık bir etek kısmının tasarlanmasıyla oluşturulan gelinlik modelidir. Bir gelinliğe prenses gelinlik denilebilmesi için olması gereken tasarım budur. Tüm prenses gelinlik modellerinde bu kalıp tasarım baz alınarak farklı tasarımlar oluşturulmaktadır.

Prenses gelinlik modellerinde tek askılı, çift askılı ve straplez üst kısım tasarımlarına rastlanmaktadır. Bazı straplez modeller tercih eden gelinlerin gerdanlık veya kolye gibi takılar takarak boyun kısımlarının hareketlenmesini sağlamaktadır. Askılı modellerde ise daha çok farklı askılar kullanılarak gelinlik modellerine hareketlilik getirilmektedir.

Prenses gelinlik modellerinde gelin tacı genel olarak yere kadar uzanan tüllerle tamamlanmıştır. Bunun yanında hiç tül olmayan veya hiç taç tercih edilmeyen spor gelinlik modelleri de bulunmaktadır. Bazı prenses gelinlik tasarımları farklı sırt dekolteleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Kimilerinde ise taş süslemeler gelinliğin daha da göz alıcı hale gelmesini sağlamaktadır.

Giyilecek olan gelinliğin bu kadar çok irdelenerek ve birçok model gözden geçirildikten sonra alınması gelinliğin yıllarca saklanacağı için oldukça önemlidir. Saklanan o gelinlikler yıllar sonra kız evlatlara anılar huzurunda miras olarak bırakılabilir. O gelinlikle ilgili tüm anılar tahmin edersiniz ki oldukça önemlidir.

4 yorum

  1. prenses gelinlik model tasarımları beni çok etkiledi fakat bunlara ulaşmam biraz zor gibi görünüyor keşke biri bana bunları hediye etse veya babam haçlığıma zam yapsa 🙂 ilerde lazim olcak çünkü:))))

  2. bizim orada yaşlı kadınlar gelinin gelinliğine çok dikkat ederler bu yüzden ne kadar güzel olursam o kadar iyidir 🙂 prenses gelinlik model tasarımları beni gayet şık gösterecek gibi duruyorlar 😀

  3. bizim orada gelinin gelinlik modeline çok dikkat ederler. bende çok güzel olmam lazım prenses gelinlik model tasarımları da beni gayet güzel gösterecek gibi duruyor… 😀

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*