Pratik güzellik sırları

Bayanlar, bazı zamanlar, çok kısa sürede hazırlanmak zorunda kalabilir. Son dakika da organize edilmiş bir davet, bir iş yemeği ya da acilen bir arkadaşınız ile buluşma daveti alabilirsiniz. Bu durumda da en pratik güzellik sırları sizlere yardımcı olabilecektir. Hazırlanmaya fazla zamanınız yok ise, işte bu bilgiler sizlerin yanında olabilecektir.

Kısa sürede hoş görünümlere sahip olmanızı sağlayacak, 6 güzellik sırrı;

1.Mat ruj kullanın

Elbette ki görünümünüzü bir anda değiştirebilecek etkenlerden birisi rujdur. Çok kısa sürede hazırlanmanız gerekiyor ve vaktiniz yok ise, kremsi yapıda olan ve parlatıcılar sizlere risk teşkil edecektir. Böylelikle mat bir ruj, sizlerin yardımcısı olacaktır. Mat duruşu sayesinde, sabahtan akşama kadar tazeleme sorunu da olmazken, vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz.

  1. Doğru şampuan seçimi

Saçlarınızın yağlarından bir an önce kurtulmanız gerekebilir. Bu durumda da her daim yanınızda doğru bir şampuan bulunması önemlidir. Saçlarınızda ki yağı arındırma özelliklerine sahip kuru şampuanlar bu durumda kullanılması mümkün ürünler arasında. Hem de özelliği sayesinde, hacim ve kolay şekillendirme imkânı sunan bu şampuanlar ile uygulama sonrası saçlarınızı sağa sola savurarak, hazır bir hale gelebilirsiniz.

  1. Yağ emici mendiller

Taze bir cildin en gizli silahları arasında mendiller yer alıyor. Yağ emici özelliklere sahip olan mendilleri her zaman tercih etmeniz öneriliyor. Ciltte yer alan fazla yağın temizlenmesi ve çok acil bir davete yetişebilmenizi sağlayacaktır. Cildinizin parlaklığını bir an önce almak istiyorsanız, her daim yanınızda bir yağ emici mendil bulunması gerekiyor.

  1. Yanınızda her daim bulunsun

Sizin bir imzanız haline gelmiş olan ve yanınızdan hiç ayırmadığınız bu parfüm, kurtarıcı özelliği sahip olabilir. Günün yorgunluğunu ve kötü kokuları ortadan kaldırabilecek, sevdiğiniz bir koku tercih etmeniz durumunda da kendinize olan güveninizi ön plana çıkartacaktır. Böylelikle her daim çantanızda bulunması gerekenler arasındadır.

  1. Her zaman bir tokanız olsun

Eğer ki böyle acil organizasyonlar, davetler ve yemekler sık sık karşınıza çıkıyorsa, iş yerinden, bir an önce çıkabilmek, şık ve modern görünmek bunun yanı sıra rahat hissetmek istiyorsanız, her zaman bir toka sizlerin kurtarıcısı olacaktır. İyi tercih edilmiş bir toka, şimdi kurtarıcınız olabilecektir.

Saçınızı, atkuyruğu, dağınık bir topuz ya da Fransız örgüsü ile şekillendirmek isteyebilirsiniz. Fakat gerekli tokalar olmaz ise maalesef bunların hiç birine sahip olamayacaksınız. Bu yüzden, toka çeşitleri arasında olan, saç renginiz ile uyum sağlamakta olan lastik tokalar da sizlere her daim yardımcı olacaktır. Yine tel tokalarınızı da çantanızdan hiçbir zaman ayırmayın.

  1. Ayakkabı ve elbise

Eğer ki iş kıyafetiniz ile bir davete gitmeniz mümkün olmuyorsa, her zaman dolabınızda yedek bir elbise ve birde ayakkabı bulundurmanız gerekiyor. Eğer ki bunu da sağlayabilirseniz, mükemmel bir şekilde hazırlığınızı dakikalar içerisinde yaparak, gitmeniz gereken mekâna zamanında ulaşabilirsiniz. Eğer ki bunların hiç birisi mevcut değilse, maalesef o daveti reddetmek zorunda kalabilirsiniz. Tüm diğer güzellik önerileri, cilt bakım ürünleri ve daha fazlası için, web adresimiz üzerinde yer alan bayanlara dair başlıklarımıza göz atabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!