Portakal Peelingi Nasıl Yapılır?

Portakal Peelingi Nasıl Yapılır Resim

Cildi yenileme ve canlandırma konusunda oldukça önemli bir konumda yer alan portakal peelingi, pek çok kadın tarafından uygulanan cilt bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Cilt soyma işlemi olan peelingin vitamin destekli yapıldığı uygulamalardan biri portakal peelingi nasıl yapılır? gelin buna daha yakından bakalım.

Portakal peelingi nasıl yapılır?

Etkili bir bakım uygulaması olarak görülen portakal peelingi, portakalların içeriğinde yer alan C vitamini ile cildin enerji kazanmasını sağlamaktadır. Taze ve canlı bir cilde ulaşmak adına istenen sonuçlar meydana getiren bu yöntem, belirli aralıklar ile uygulamaya alındığında cildin parlak bir görünüm kazanmasına olanak sağlamaktadır.

Portakal Peelingi Nasıl Yapılır1 ResimPortakal peelingi malzemeleri

– 2 yemek kaşığı portakal kabuğu

– 1 yemek kaşığı su

– 1 tatlı kaşığı bal

– 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Portakal peelingi hazırlanışı

1 hafta öncesinden rendelenen portakal kabukları kurumaya bırakılır. Kuruyan portakal kabukları daha sonra diğer malzemeler ile karıştırılır ve karıştırma sırasında tahta kaşık kullanmaya özen gösterilir. Sonrasında yoğun bir karışım haline gelen malzemeler güzelce cilde uygulanır ve 5 – 15 dakika arasında ciltte bekletilir. Haftada 1 kez uygulanabilen yöntem tüm cilt için uygundur.

Portakal peelingi etkileri

Portakal peelinginin önemli etkilerinden biri cildin üst tabakasını yenilemesi olmaktadır. Bunun yanında ciltte yoğun bir C vitamini sağlayan peeling, cildi beslemekte ve aynı zamanda temiz bir cilt meydana getirmektedir. Ayrıca ciltte oluşan lekeleri, üst deri tabakasını soyarak tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Portakal peelingi yapmak isteyen ve cildi hassas olan kadınların bu uygulamayı 2 haftada 1 kez şeklinde yapması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında her uygulama sırasında hazırlanan karışımın cilt üzerinde 5 dakikadan fazla bekletilmemesi önerilmektedir. Çünkü hassas ciltlerde gereğinden fazla bekletilen karışım, cilt bakımı yapmak isterken istenmedik etkiler meydana getirebilmekte ve cilde belirli ölçülerde zarar verebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*