Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı modelleri her senenin vazgeçilmez modelleri arasında yerini almaktadır. Bu sene de platform topuklu ayakkabı modelleri çok moda. Bu tarz ayakkabı modellerinden en çok tercih edileni ise topuğuyla birlikte bir bütün halinde tek renge sahip ayakkabı modelleridir. Tabi bunun yanında farklı varyasyonlar da sadece vitrinlerde kalmaktan öteye geçmiş durumdadır.

Platform topuk ayakkabı modelleri nelerdir?

Platform topuklara sahip ayakkabılar son yılların gözdesi haline gelmiştir. Bu sene de oldukça ilgi gören bu ayakkabı modeli görünüşündeki şıklığı ve asaleti ile ilgi odağı durumuna gelmiştir. Önceleri ağırlıklı olarak gece davetlerinde tercih edilen bu model, şimdilerde ise günlük kullanımda da en çok tercih edilen topuklu ayakkabı modelleri arasında yerini almış durumdadır. En çok ilgi görenleri tek rengin hakim olduğu modelleridir. Ancak özellikle günlük kullanımda da tercih edilemeye başladığından beri topuk ve üst kısmı birbirine zıt renklerin kullanıldığı modeller daha fazla ilgi görmeye başlamıştır.

Platform topuklu ayakkabı modelleri çok farklı tarz ve tasarımlarda karşımıza çıkmaktadır. Ucu açık modeller olduğu gibi kapalı uçlu modeller de bulunmaktadır. Kapalı uçlu modellerde ayakkabıya daha çok farklı renklendirmeler ile hava katılmaktadır. Tek renk modeller özel davetlerde tercih edilebilir. Bunun yanında tek renk modeller üzerine taşlarla veya değişik şekillerle yapılan işlemelerle günlük kullanım da dahil olmak üzere birçok yerde kullanıma uygun hale getirilmiştir.

Ucu veya üstü açık modeller ise yaz aylarında fonksiyonel ve rahat bir kullanım sağlamaktadır. Babet yerine tercih edilebilecek bu modeller özellikle yaz aylarında kısa boylu hanımların gerçek boyuna inmelerinin önüne geçebilir. Boy sorunu olsun olmasın tüm kadınlar yazlık platform topuklularla alıştıkları topuk tarzından vazgeçmeden yazı geçirebilirler. Ucu açık modeller yazları gece kullanıma oldukça uygundur. Üstü açık modellerden de deri ve arkadan kemerli modeller tercih edilebilir. Bu modellerin üst kısmı kumaş olarak tasarlanmış olanları da günlük kullanım için oldukça idealdir.

Rengi ve tasarımı nasıl olursa olsun platform topuklu ayakkabı modelleri duruşundaki güzelliğiyle tüm kadınların ve hatta erkeklerin dahi ilgisini çekmektedir. Bu ayakkabı üzerinde boy gösteren kadın tüm güzelliğini ve zarafetini daha kolay sergileyebilir. Bence kadınlar için dik durmak ve asaletli yürümek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*