Peplum Elbise Modelleri 2017

Peplum elbise, düz bir elbisenin bel kısmında hareketli bir detay kullanılarak farklı tarz oluşturan elbiselerdir. Son yıllarda sık görmeye başladığımız bu elbiseler, dar kalçalı bayanlarda güzel durduğu gibi, göbek bölgesinde hafif fazlalıkları olanlarda da kusurları kapatmak adına tercih edilebilmekte. 2017 yılında peplum elbiseler oldukça trend. Zengin çeşitlerin de eklenmesiyle ve her biri farklı duruşuyla her zevke hitap edecek şekilde tasarlanmış peplum elbiselere şimdi biraz yakından bakalım.

Siyah Peplum Elbiseler

Siyahın elbiseye kattığı asalet kuşkusuz inkar edilemez. Peplum elbise denilince her renk kullanılabildiğini biliyoruz ancak siyahta elde edilen farklı tarzların yeri ayrı.

  • Yakası fermuar detaylı,bel kısmı iki katmanlı düz siyah peplum elbise, iş hayatında rahatlıkla kullanılacak türden. İş yemekleri veya daha başka ciddi organizasyonlar için de gayet hoş.
  • Biraz daha gayri resmi ortamlarda veya davetlerde kullanılan peplum elbiselere bakmak gerekirse, hafif pileli ve esnek duran peplum elbiseler tercih edilebilir. Uzun kollu ve kollarda kullanılan dantellerle oldukça şık duran bu elbiselerde etek kısmı daha dar tercih ediliyor.
  • Daha havai tarz peplum elbiseler ise deri ya da parlak kumaşlarla tasarlanabiliyor. Ekstra bir şeye ihtiyaç duyulmayan bu modeller, kendi başlarına istediği havayı oluşturabiliyor.
  • Peplum elbiselerde uzun tarzlar da çok tercih edilenlerden. Düğün, nişan gibi davetlerde hem rahatlık hem de şıklık bakımından ideal.

Farklı Renk ve Tarz Peplum Elbiseler

Peplum elbiselerin günlük yaşam da dahil her alanda kullanılabildiği için çok fazla çeşitlendirildiğini görüyoruz. Rengarenk tasarımlar, altı farklı üstü farklı renk elbiseler 2017’de göz dolduracak.

  • Pastel renklerin havası her zaman başkadır. Peplum elbiselerde de dikim detaylarını ve inceliklerini gözler önüne seren bu renkler çok güzel görünüyor. Bel kısmında ince ve ışıltılı bir kemerle hareketlendirilen elbiseler, uygun aksesuarlarla tamamlandığında oldukça şık bir görünüm elde ediliyor. Elbette zayıf ve uzun kişilerde daha zarif görünse de hafif kilolu bayanlarda da ince, uzun topuklularla zarif görünüm elde edilebilir.

  • Daha gündelik tarzlar isteyenler için penye peplum elbiseler de tasarlanmış. Penyenin rahatlığı tartışılmaz. Bu elbiseler hem güzel hem de çok rahat.

  • Asimetrik kesimler yine moda ve peplum elbiselerde de kullanıldığını görüyoruz. Bazen birkaç parçadan oluşan asimetrik kesimler bazen de elbiseye ceket havası vermek için kullanılabiliyor. Bu haliyle de hem şık hem tarz hem de zarif duran bu elbiselerde farklı renkler oldukça cazip duruyor.

  • Peplum elbiseler her haliyle şaşırtıyor. Öyle ki ufak detaylarla nikah elbisesi olabilecek kadar değişebiliyor. Sadeliği bozulmadan fiyonk, asimetrik kesim ve çiçek detayları kullanılarak şıklığı abartılan bu modeller nikah elbisesi olarak kullanılabiliyor.

Tesettür Peplum Elbiseler

Tesettür elbiselerde de peplum havası esiyor. Adeta ceket ve uzun düz etek havası veren elbiseler kullanım rahatlığı da sağladığı için tercih ediliyor.

  • Düğün, nişan hatta nikah gibi organizasyonlarda oldukça şık bir görünüm oluşturan peplum tesettür elbiseler kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!