Pembe Abiye Elbise Modelleri 2014

pembe-abiye-elbise-modelleri-2014 resimleri

Kadın giyiminde her mevsim rahatlıkla tercih edilen abiye elbise modelleri birçok farklı model ve renkle kadınların beğenisine sunulmaktadır. Pembe abiye elbise modelleri de yumuşak duruşu ve estetik çizgileriyle yaz günlerine özel tasarımlardan biri olarak gösterilmektedir. Saflığın ve mutluluğun simgesi olan pembe renk, abiye modellerinde de sıkça tercih edilmektedir. Her yaz olduğu gibi bu yaz da pembe renk abiye elbiseler kadınların büyük ilgisini çekmektedir. Özellikle nişan ve düğün törenleri gibi toplantılarda rahatlıkla tercih edilebilen bu modelleri tercih ederken tasarım özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Pembe renk abiye modelleri nelerdir?

Bu yılın pembe renk abiye modellerine bakıldığında genel olarak uzun etekli ve straplez modellerin yoğunlukta olduğu görülmektedir. Uzun etekli pembe abiye elbiseler daha çok orta yaş kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu modellerdeki yırtmaç, göğüs ve sırt dekolte detayları modelin daha çekici hale gelmesini sağlamaktadır. Pembe abiye modellerindeki straplez tasarımlar her abiye modelinde olduğu gibi pembe abiyelerde de çok fazla beğeni toplamaktadır. Ayrıca bazı straplez modeller bolero denilen kısa ceketlerle tesettürlü bayanların giyimine uygun hale getirilmektedir.

Uzun etekli pembe abiye modellerinde bahsetmemiz gereken bir özellik de göğüs kısmındaki farklı tasarımlar ve süslemelerdir. Bu ayrıntılar elbisenin görünümüne olumlu anlamda katkılar sağlamaktadır. Ayrıca uzun etekli abiyelerin bel kısmındaki ince ve kalın tasarlanmış kuşaklar enine detaylar olarak kendini göstermektedir. Her uzun elbisede olmayan bu detayların bazıları elbise kumaşından, bazıları da gümüş renk veya parlak boncuklarla işlenmiş ayrı kumaş parçalarından oluşmaktadır. Uzun etekli straplez abiye tasarımlarında göğüs bölgesi düz veya kalp şeklinde tasarlanmaktadır.

Uzun etekli abiye modellerin neredeyse tamamında yırtmaç detayı kullanılmıştır. Sadece tesettürlü bayanlara özel hazırlanmış olan modellerde yırtmaç bulunmazken diğerlerinde yırtmaç ve dekolte vazgeçilmez bir unsur olarak tasarıma yerleşmiş durumdadır.

Askılı pembe abiye modellerinde ise en fazla tek askılı modeller kullanılmaktadır. Ancak tek noktadan birleşmiş çift askılı modellerdeki göğüs dekoltesi diğer göğüs dekoltelerine göre çok daha şık görünmektedir.

Kısa veya mini modeller ise daha çok genç ve orta yaş altı kadınlara hitap etmektedir. Bu tercih kişiler zevklere göre de değişebilmektedir. Mini etekli pembe abiye modelleri düğün, nişan, kına gibi gecelerin vazgeçilmezidir. Bu modellerin de birçoğu straplez tasarlanmıştır. Mini etekli abiyelerde kalem etek ve kabarık etek modelleri diğer etek modellerine göre daha ön plana çıkmaktadır. Son iki senenin en çok tercih edileni ise kabarık etekli mini modelleri olmaktadır.

Pembe abiye modellerini hangi kadınlar tercih etmelidir?

Pembe renk açık renklerden olduğu için koyu tenli bayanlarda pek şık durduğu söylenemez. Daha çok açık tenli bayanların tercih etmesinin önerildiği pembe renk abiye modelleri her ne kadar yaz aylarında çok kullanılsa da, bronzlaşmadan önce giyilmesi tavsiye edilir.

Her rengin taşıdığı anlamdan yola çıkılarak pembe rengin de bir anlamı ve misyonu olduğu söylenebilir. Buradan pembe renk kıyafet giymiş olanların ortama olumlu katkılarının olacağı yumuşak huylu insanlar olduğu anlaşılabilir. İnsanın mutlu anlarında tercih ettiği renk olan pembe renk kıyafetler bu nedenle düğün gibi nişan gibi törenlerde daha sıklıkla görülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*